Almanya’da cezaevinde hayatını kaybeden Türk tır şoförünün ölümü şüpheli bulundu

Türk tır sürücüsünün Almanya’da cezaevine girdikten 2 gün sonra ölümü şüpheli bulundu ve kafalarda soru işaretleri bıraktı. Edinilen bilgiye göre, yurt dışlarında nakliyat işinde çalışan Samsunlu tır sürücüsü Yusuf Nail Alan (43) Almanya’da gözaltına alınıp tutuklanarak 8 gün önce cezaevine konuldu. Yusuf Nail Alan cezaevine girdikten 2 gün sonra hayatını kaybetti.

İNTİHAR ETTİĞİ ÖNE SÜRÜLDÜ

Alman polisi tır sürücüsünün cezaevinde intihar ettiğini ileri sürdü. Cezaevine girdikten 2 gün sonra Yusuf Nail Alan’ın ölümü ailesi tarafından şüpheli bulundu ve intihar edecek biri olmadığını belirten aile fertleri 3 çocuk babası Yusuf Nail Alan’ın ölümünün üzerinin kapatılmaya çalışıldığını iddia etti.

CENAZESİ HAVALİMANINA GETİRİLDİ

Alan’ın cenazesi dün akşam Almanya’dan uçakla Samsun Çarşamba Havalimanına getirildi. Alan ailesi ölüm sebebinin tespiti için Türk adli makamlardan otopsi talebinde bulundu. Yusuf Nail Alan’ın cenazesi otopsi için Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Kesin ölüm sebebinin otopsi sonucu belli olacağı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Ayrıca Kontrol Edin

SON DAKİKA | Stoltenberg’den Türkiye açıklaması: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Madrid’e davet ettim

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya Devlet Başkanı Sauli Niinisto ve …

Bakan Çavuşoğlu: Zengezur koridorunu destekliyoruz ve bir an önce açılmasını bekliyoruz

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de, 1. Türkiye-Azerbaycan-Kazakistan Üçlü Dışişleri ve Ulaştırma Bakanları Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, Dışişleri Bakanı …