Kalyon Holding’den ‘Sürdürülebilirlik’ vurgusu! Yeşil enerji devriminde öncü olacak

KARAPINAR GES AVRUPA’NIN EN BÜYÜK GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ

Kalyoncu, “Konya Karapınar’da yaklaşık 1 milyar dolara bir güneş enerjisi santrali kurduk. Kalyon Karapınar Güneş Enerjisi Santrali, 1.856 hektarlık alanda, 3.5 milyon güneş paneli ve 1.356 MW enerji kapasitesi ile Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise en büyük enerji santrallerinden biri konumunda” diye konuştu.

Kalyon Karapınar Güneş Enerjisi Santrali’nin 2022 yılı sonunda tamamlandığında Türkiye’de yaklaşık 2 milyon haneye yeşil elektrik sağlayacağına dikkat çeken Cemal Kalyoncu, “Aynı anda yılda 1,5 milyon ton karbon salınımını önleyecek ve Türkiye’nin güneş enerjisi üretimini %20 oranında artıracak” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin kalkınması için en önemli yatırımın eğitim, çevre ve kültür olduğuna inanan Kalyon Holding, aralarında kültür sanat merkezinin de yer aldığı Kalyon Kültür, 1998’de Erdem Koleji ve 2008’de Hasan Kalyoncu Üniversitesi gibi birçok sosyal sorumluluk projesine de imza attı. Kalyon Holding’in Kalyon Kültür adında bir kültür sanat merkezi de mevcut olduğunu belirten Kalyoncu, “1998 yılında kurduğumuz Erdem Koleji ve 2008 yılında kurulan Hasan Kalyoncu Üniversitesi başta olmak üzere birçok sosyal sorumluluk projesine imza atmış durumdayız” dedi.

Ayrıca Kontrol Edin

BES’teki toplam fon büyüklüğü 330 milyar lirayı aştı

Bireylerin emeklilik dönemlerinde refah seviyelerinin düşmemesini hedefleyen, aynı zamanda yurt içinde uzun vadeli tasarruf seviyesini …

Yurt dışı müteahhitlik sektörü 7 ayda yaklaşık 6 milyar dolarlık iş üstlendi

Ticaret Bakanlığı verilerinden yapılan derlemeye göre, Türk müteahhitlik sektörü, 1972’den bu yılın temmuz ayı sonuna …