Konut ilanları mercek altında

Finansal Kurumlar Birliği’nin (FKB) Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katılan Nureddin Nebati, Türkiye’nin ilk çeyrekte yüzde 6-7 civarında büyüyeceğini belirterek, “Bu büyüme, salgına, savaşa, öldük-bittik diyenlere rağmendir” dedi. Enflasyonla mücadelenin topyekün olması gerektiğine işaret eden Nebati, “İş insanları da sorumluluk almalı, ellerini, yüreklerini taşın altına koymalı” diye konuştu. Fahiş fiyata ve stokçuluğa asla izin vermeyeceklerine değinen Nebati, “Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer. Paket açıklanmadan önceki tüm verileri aldık, ilanlar incelendi. Ertesi gün aykırı işlem yapanların tamamı belirlendi. Birilerinin bizi aldatmasına izin vermeyiz. Bunu yapanlar bilsin ki enselerindeyiz” dedi.
BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben ekonomide çarkların döndüğüne dikkat çekerek, “KOBİ’lerin finansmana erişimi kritik öneme sahip. Mart 2022 itibarıyla aktif büyüklükleri 252 milyara ulaştı” diye konuştu.
FKB Başkanı Aynur Eke de banka dışı finansın sistemdeki payının yüzde 14 olduğunu, bu oranın gelişmiş ülkelerde yüzde 40’a ulaştığını kaydetti.

Ayrıca Kontrol Edin

ENFLASYON ORANI VERİSİ ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Haziran 2022 enflasyon oranı ne olacak?

ENFLASYON BEKLENTİSİ HAZİRAN 2022 Merkez Bankası Haziran ayı enflasyon beklenti anketi sonuçlandı. Merkez Bankası’nın 50 …

Emekli maaşı ne kadar olacak, belli oldu mu? SSK Bağkur 2022 En yüksek ve en düşük emekli zammı ne zaman açıklanır ve ne kadar olur?

5 AYLIK ENFLASYON ORANI YÜZDE 35,64 OLARAK KESİNLEŞTİ Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) emekli ve memur …