Ekrem İmamoğlu Atatürk Havalimanı’ndan girdi Süleymaniye’den çıktı: Kutsalları yıkarlar!

Atatürk Havalimanı’nda yapılan çalışmalara tepki gösteren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, hükmetin kaos yaratmaya çalıştığını kendilerinin bu tuzağa düşmeyeceklerini söyledi. İmamoğlu proje için “Seçilmiş belediye başkanına sormadınız” dedi ve İstanbul’un kutsallarını da yıkacaklarını öne sürdü.

Abone ol

Atatürk Havalimanı’ndaki yıkım çalışmaları siyasetin gündemine bomba gibi düştü. CHP bugün Canan Kaftancıoğlu önderliğinde basın açıklaması yapmak üzere alana gitti ancak içeriye alınmadı. Konuya ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da sosyal medyadan tepkisini gösterdi. İmamoğlu şunları söyledi:

-1912’de kurulan, Osmanlı’dan miras alınan, dünyanın ilk 10 havaalanından birini yıkıyorsunuz. İnsan babasının malını bile yıkacak olsa kardeşine, akrabasına, eşine, dostuna danışır. Siz bu milletin servetini yıkarken kime danıştınız? Seçilmiş belediye başkanına sormadınız siyasetçilerine sormadınız, akademisyenine sormadınız, sivil toplumuna sormadınız. 16 milyona sormadınız. Kime sordunuz? Ortak akla başvurmadan, millete sormadan bunca büyük bir milli serveti tahrip eden akıl İstanbul’un kutsallarını da yıkar.

-Mehmet Akif’in dediği gibi “Hadi gel yıkalım şu Süleymaniye’yi desen, iki kazma iki kürek, iki de ırgat gerek. Ancak hadi gel yapalım şunu geri desen, Bir Sinan, bir de Süleyman gerek”. Covid’i bahane edip pistin üstüne hastane yaptınız, içi bomboş. 

Atatürk Havalimanı’na özel yapılmış metro yatırımını, Marmaray’ı boşa çıkardınız. Şimdi havalimanını park yapacağım diyorsunuz ama şehrin kuzeyinde tam 136 katı büyüklüğünde bir alanda doğayı, tarımı, ormanı katledip, imara açıyorsunuz. 

-Niyetinizi iyi biliyoruz. İki dozer bir ekskavatörle hayat pahalılığını, işsizliği, geçim derdini unutturmak, milleti tahrik etmek ve kaos yaratmak istiyorsunuz. Ama nafile! Ne kadar çabalarsanız çabalayın millet bu tahriklere gelmeyecek, hiçbirimiz bu tuzağa düşmeyeceğiz! 

-Hala bir parça vatan, bir parça millet sevginiz, bir parça İstanbul aşkınız kaldıysa, durun! Kararı aziz millete bırakın.

Ayrıca Kontrol Edin

9 Ağustos evde bakım maaşı yatan iller hangisi TC ile sorgulama

Evinde hasta, engelli ya da yaşlı vatandaşlara devlet tarafından her ay ödenen evde bakım maaşlarına …

Ev sahibi ve kiracılar arasında davalar patlayınca yeni şart getirildi! Bu olmadan dava açılamayacak

Mahkemelerin iş yükü ev sahibi ve kiracı davaları nedeniyle arttı. Kira anlaşmazlıklarında direkt mahkemeye gidilmesinin …