Japonya’nın gelişen ülkelere salgında desteği 5 milyar dolara ulaşacak

Japonya Başbakanı Kişida Fumio, ABD, Endonezya, Almanya ve Belize’nin ev sahipliğinde çevrim içi düzenlenen “2. COVID-19 Zirvesi’ne” gönderdiği video mesajda ülkesinin, gelişen ülkelerin antivirüs önlemlerine destek olmayı sürdüreceğini söyledi.

COVID-19’un “salgın” olarak tanımlanmasının üzerinden iki yılda fazla geçtiğini söyleyen Kişida, “Dünyanın her köşesinde halk sağlığı tehdit altında, ekonomik ve sosyal kalkınma zarar gördü” dedi.

Japon Başbakan, COVID-19 aşılarının geliştirilmesi ile olası gelecek salgınlara karşı küresel sağlık sisteminin güçlendirilmesi için Japonya olarak “üzerlerine düşeni kararlılıkla yerine getireceklerini” kaydetti.

Gelişen ülkelere salgınla mücadele alanında 200 milyon dolar daha destek vereceklerini ifade eden Kişida, ülkesinin bu sahada sağladığı toplam mali desteğin 5 milyar dolara ulaşacağını taahhüt etti.

Ayrıca Kontrol Edin

Bulgaristan’da kabine kurma görevi Değişime Devam partisine verildi

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev, anayasa gereği kabine kurma görevini parlamentoda en büyük gruba sahip “Değişime …

İsrail güçleri Batı Şeria’da 17 Filistinliyi yaraladı

Filistin Halk Direniş Komiteleri Kefr Kaddum Beldesi Koordinatörü Murad Iştivi yaptığı yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin …