Kanada Başbakanı Trudeau’dan Ukrayna’ya ziyaret

İrpin Belediye Başkanı Oleksandr Markuşin, Kanada Başbakanı Trudeau’nun, Ukrayna ziyareti kapsamında sürpriz bir şekilde İrpin’e geldiğini söyledi.

“Rus işgalcilerin şehrimize yaptıklarını gördü”

Markuşin, “Az önce Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile konuşma şerefine eriştim. Rus işgalcilerin şehrimize yaptığı tüm dehşeti kendi gözleriyle görmek için İrpin’e geldi ve tabii ki şok oldu. Ne de olsa, askeri tesisleri değil, yakın zamana kadar hayattan zevk alan ve gelecek için kendi planları olan İrpin halkının yanan ve tamamen yıkılan evlerini gördü” dedi.

Kanada’nın Ukrayna’ya verdiği destek için Trudeau’ya teşekkür eden Markuşin, özellikle Ukrayna şehirlerinin yeniden inşası konusunda daha fazla iş birliği umudunu dile getirdi.

Markuşin, “Sayın Justin Trudeau’nun Kanada’daki Ukrayna diasporasının İrpin’deki altyapı tesislerini onarım çabalarını organize etmedeki desteğini umuyorum. İrpin, yakın gelecekte bununla ilgili resmi mektupla başvuracaktır” sözlerini kullandı.

Ayrıca Kontrol Edin

AUZEF sınav giriş belgesi alma AUZEF bütünleme sınav giriş yeri

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi bütünleme yani telafi sınavı tercih işlemlerini yapan adaylar …

Yağış ne zaman bitecek? Meteoroloji’den kırmızı ve sarı kodlu uyarı AFAD uyardı “Alt katta oturanlar üst katlara çıksın”

Çok fena geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü günlerdir birçok kenti kuvvetli yağışa karşı uyarıyor. Bugün de 23 …