26 Kasım Cumartesi 2022
Google search engine
Ana SayfaSporGençlerbirliği'nde Mustafa Dalcı ligde kalacaklarına inanıyor

Gençlerbirliği’nde Mustafa Dalcı ligde kalacaklarına inanıyor

Gençlerbirliği’nin yeni teknik direktörü Mustafa Dalcı ile futbolcular Muhammed Bayır ve Barış Alıcı, başkent ekibinin antrenmanından önce basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Dalcı, Gençlerbirliği’nin tarihi bir kültürü olduğunu ve Türk futbolunda önemli bir yeri bulunduğunu belirtti.

“Konum itibarıyla şu anda zor bir durumda ama başkanımızla istişarelerimizi yaptık. Yapılması gereken eylemleri yönetimle birlikte mutlaka en kısa sürede yapacağız. Bulunduğumuz durumdan bir an önce kurtulmak adına ekibim, futbolcular ve yönetimimiz, değerli başkanımızla birlikte doğru işler yapacağımızı düşünüyoruz.”

Gençlerbirliği'nde Mustafa Dalcı ligde kalacaklarına inanıyor

“Her maç kendi içinde çok önemli ve çok değerli”

Dalcı, mevcut kadroyla ligin ilk devresinde kalan maçlardaki bütün puanlara talip olduklarını aktardı.

“Oyuncularımla bu dördüncü antrenmanım, kendileriyle toplantılar, görüşmeler yaptık. Futbol içinde tabii ki oyuncularımızı tanıyoruz, yeteneklerini biliyoruz. Onlarla birlikte doğru işler yapacağımızı düşünüyoruz. Ligin ilk yarısında kalan 6 maça çok doğru hazırlanmamız lazım, her maç kendi içinde çok önemli ve çok değerli.”

Fotoğraf: AA / Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mustafa Dalcı

[Fotoğraf: AA / Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mustafa Dalcı]

“Gençlerbirliği’ni bu sene mutlaka ve mutlaka bu ligde tutacağız”

Dalcı, maç maç düşündüklerini, iyi çalıştıklarını, iyi analiz yaptıklarını vurguladı.

“Bu hafta Altay maçı bizim için çok önemli, her maç gibi. Oyuncular da doğru reaksiyon gösteriyor. Şöyle bir gerçek var, her şey zor mu zor. Biz bu mücadelenin içerisinde her anlamda dimdik duracağız, güçlü olacağız ve buradan başarılı bir şekilde çıkacağız. İnşallah Gençlerbirliği’ni bu sene mutlaka ve mutlaka bu ligde tutacağız.”

“İkinci yarı bizim için de çok daha değerli olacak”

Dalcı, transfer çalışmaları için de konuştu.

“Eksik bölgelerimiz her takımda olduğu gibi burada da var. Bu anlamda devre arasında yapacağımız hamleleri yönetim ve değerli başkanımızla istişare yapıyoruz. İkinci yarı bizim için de çok daha değerli olacak.”

Kaptan Muhammed Bayır ve Barış Alıcı’nın açıklamaları

Takım kaptanı Muhammed Bayır, mücadeleden hiçbir zaman ödün vermediklerini belirtti.

“Yeni bir hocamız geldi, onun da enerjisiyle en azından kısa vadeli de olsa galibiyetler ve puanlar almak istiyoruz. İnşallah Mustafa hocayla da en yakın zamanda, bu hafta galibiyet ve puan serisine başlarız.”

Fotoğraf: AA / Gençlerbirliği takım kaptanı Muhammed Bayır

[Fotoğraf: AA / Gençlerbirliği takım kaptanı Muhammed Bayır]

Katar’da Dünya Kupası’nın başlayacak olmasına karşın kendi liglerinin devam etmesine ilişkin ise 33 yaşındaki futbolcu, “Bizim maçlarımızın devam etmesi ilgiyi artırıyor, televizyondan izleyen kişilerin sayısı da artacaktır. Lig için ekstra motive edici bir durum.” değerlendirmesinde bulundu.

Muhammed Bayır, Dünya Kupası’nda favori olarak gördüğü bir ülkenin bulunmadığını, organizasyonda çok yetenekli futbolcuların boy göstereceğini aktardı.

“İlk defa bu lig, bu arada oynanacak, o da çok değişik bir hava. Bizim için de farklı bir durum olacak. Biz de ligimiz devam ederken Dünya Kupası’nı takip etmiş olacağız.”

Fotoğraf: AA / Gençlerbirliği futbolcusu Barış Alıcı

[Fotoğraf: AA / Gençlerbirliği futbolcusu Barış Alıcı]

Barış Alıcı, genç oyuncu grubunun avantajının da dezavantajının da bulunduğunu belirtti.

“Son iki haftaya bakacak olursak, mücadele anlamında iyi bir reaksiyon gösterdiğimizi düşünüyorum. Mustafa hocamızın gelişiyle de çıkış yapacağımıza inanıyorum çünkü hocamızın geçen sene yaptıkları ortada. Bize şampiyon bir takımdan geldi, Mustafa hocamız ve ekibiyle güzel bir sinerji yakalayacağımızı düşünüyorum. Devre arasında transfer de açılırsa, o konuları tabii biz bilemiyoruz ama bu takımın çok daha güzel yere geleceğini düşünüyorum. Bunu da yapabilecek potansiyele sahibiz. Umarım skora da yansıtıp güzel sonuçlar alırız.”

Başkent ekibi, Mustafa Dalcı yönetiminde ligin 14. haftasında 21 Kasım Pazartesi günü deplasmanda Altay ile oynayacağı maç için antrenman yaptı.

Bener Haberler
- Advertisment -
Google search engine

Popüler Haberler