30 Mart Perşembe 2023
Ana SayfaSporGalatasaray'ı şikayet eden Feghouli'nin şimdiki kulübünden aldığı para taraftarı çıldırttı

Galatasaray’ı şikayet eden Feghouli’nin şimdiki kulübünden aldığı para taraftarı çıldırttı

Galatasaray‘a sezon başında veda eden Sofiane Feghouli, yarım sezon kulüpsüz kaldıktan sonra Fatih Karagümrük’le anlaşmıştı. Yıldız futbolcu, kırmızı-siyahlı kulübe 1.5 yıllık imza attı. İstanbul ekibine transferi ses getiren Cezayirli yıldızın, alacağı maaşı duyanlar oldukça şaşırdı. Galatasaraylı taraftarlar, kulübü şikayet eden Feghouli’nin kazandığı ücreti duyunca isyan etti.

Sözleşmesini tamamlamasının ardından geçtiğimiz sezon sonunda yolların ayrıldığı Feghouli, alacakları sebebiyle Galatasaray Kulübü’nü FIFA’ya şikayet etmişti. Cezayirli oyuncu; birikmiş alacağı, maç başı prim ve bonusları ile ev kirasını içeren kalemler için sarı-kırmızılı kulübü FIFA’ya şikayet ederek, 1.6 milyon euro talep etmişti.

Galatasaray'ı mahkemelere vermişti! Yeni kulübünden aldığı parayı duyan taraftarlar, 'Değer miydi?' diyor

Hakkında çıkan haberleri yalanlamayan deneyimli futbolcu, “Galatasaray’ı FIFA’ya şikayet ettiğime yönelik çıkan haberler doğru. Galatasaray’dan alacağımı tahsil etmek için çok uğraştım fakat sonuç alamadım. Başkan Dursun Özbek ile de görüştüm ama çözüm imkansızdı. Bu transfer döneminde de Galatasaray’ın durumunu yakından takip ettim ve ekonomik olarak bir sıkıntılarını görmeyince avukatıma talimat verdim” ifadelerini kullanmıştı.

Galatasaray’dan yılda bonuslar hariç 3 milyon 800 bin euro maaş alan Feghouli’nin transferiyle ilgili olarak Karagümrük Sportif Direktörü Murat Akın ile yaptığı konuşmayı aktaran eski futbolcu ve teknik direktör Levent Kartop, Cezayirli futbolcunun sezon sonuna kadar 350-400 bin euro kazanacağını söyledi. Lider Haber’de ekranlarına konuşan Levent Kartop, Murat Akın ile yaptığı konuşmayla ilgili olarak şu ifadelere yer verdi: “Murat Akın ile konuştum. ‘Galatasaray bu futbolcuya 3-4 milyon Euro veriyordu, nasıl aldınız?’ dedim. ‘Sezon sonuna kadar bizden alacağı rakam 350-400 bin euro’ dedi. Ben şok oldum. Bu adam 1 yıl önce 4 milyon Euro’ya oynuyordu. ‘Feghouli, Karagümrük’e en az 1.5 milyon Euro’ya imza atmıştır’ diye düşünüyordum” ifadelerini kullandı.

Sofiane Feghouli Fatih Karagümrük Galatasaray Spor Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler