1 Şubat Çarşamba 2023
Ana SayfaDünyaABD'den Türkiye'nin olası kara harekatı öncesi skandal hamle! Teröristlere ağır silah yardımı...

ABD’den Türkiye’nin olası kara harekatı öncesi skandal hamle! Teröristlere ağır silah yardımı yaptılar

13 Kasım Pazar günü İstiklal Caddesi’nde 6 vatandaşımızı kaybettiğimiz terör saldırısının ardından TSK Suriye‘deki teröristlere karşı bir hava operasyonu düzenlerken, daha sonra bunun bir kara operasyonuna da evrilebileceğine dair açıklamalar gelmişti.

Bölgede gerilimin yüksek olduğu bir dönemde şaşkınlık yaratan bir iddia terör örgütlerine yakın konumlanan yerel medyadan geldi. DEAŞ ile mücadele maskesi altında ABD’den destek alan ve bünyesinde terör örgütleri PKK/PYD/YPG’yi barındıran Suriye Demokratik Güçleri ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

ABD'den Türkiye'nin olası kara harekatı öncesi skandal hamle! Teröristlere ağır silah yardımı yaptılarSuriye devlet ajansı Sana, bu görseli paylaştı.

Yerel medyada yer alan haberlerde ABD’nin gelişmiş silahlardan oluşan 2 askeri konvoyu SDG’nin kontrolündeki bölgeye gönderdiği öne sürüldü. İddiaya göre 2 askeri konvoy, Irak ve Suriye arasındaki sınır kapısından geçerek terör örgütünün kontrolündeki bölgeye ulaştırıldı.

Merkezi İngiltere’de bulunan Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nden yapılan açıklamada biri 40 diğeri 90 araçtan oluşan askeri mühimmat yüklü konvoyda hava savunma sistemleri için radarlar ve silahların yer aldığı belirtildi.

Türkiye Suriye Dünya Güncel Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler