1 Şubat Çarşamba 2023
Ana SayfaGündemRonaldo'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili konuştuğu video kurgu çıktı

Ronaldo’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili konuştuğu video kurgu çıktı

Sosyal medya platformu Twitter’da, dünyaca ünlü futbolcu Ronaldo’nun basın toplantısında konuşma yaptığı anlara ait bir video dolaşıma girdi.

Türkçe alt yazısı olan videoda Ronaldo’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili “Dünya için bu kadar önemli olan birinden bunları duymak çok güzel. Çok mutlu oldum. Ben de ona hayranım” ifadeleri yer alıyor.

Ronaldo'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili konuştuğu video kurgu çıktı

Söz konusu görüntünün görseller kısmında arama yaptığımızda Ronaldo’nun 22 Kasım 2022’de Dünya Kupası gruplarının ilk maçında Gana ile oynadıkları maçı değerlendirdiği, konuşmasının devamında “Milli takımımızın Dünya Kupası’nı kazanmak için muazzam bir potansiyele sahip olduğuna inanıyorum. Göreceğiz. Yapabileceğimize inanıyorum. Bende o umut, o inanç var. Ama bu yarışmaların bize hep öğrettiği gibi; sakince düşünmeliyiz. İlk grup maçını düşünmeli ve ona odaklanmalıyız. En zoru olan Gana maçını düşünmeliyiz. İyi başlamalı, biraz güven kazanmalıyız ve oradan gideceğiz” dediği ortaya çıktı.

Ronaldo'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili konuştuğu video kurgu çıktı

İddianın yaygınlaşmasının ardından videoyu paylaşan kullanıcı daha sonra paylaşımı mizahi amaçlı yaptığını itiraf etti.

Ronaldo'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili konuştuğu video kurgu çıktı

Doğruluk Kontrolü

“Ronaldo’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili konuştuğu video kurgu çıktı”

YANLIŞDOĞRU

BULGULAR

“Cristiano Ronaldo, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında konuşmuyor. Söz konusu görüntü 22 Kasım 2022 tarihine ait ve ünlü futbolcu burada Portekiz’in Gana ile olan maçını değerlendiriyor.”

Zehra Yaşık

Cristiano Ronaldo Spor Güncel Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler