1 Şubat Çarşamba 2023
Ana SayfaGündemSelçuk Bayraktar'dan Kızılelma paylaşımı: Daha fazla yerde tutamadık uçtu

Selçuk Bayraktar’dan Kızılelma paylaşımı: Daha fazla yerde tutamadık uçtu

Bayraktar Kızılelma insansız savaş uçağı, ilk uçuşunu gerçekleştirdi. O anları Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabından paylaştı. Bayraktar paylaşımında, “Daha fazla yerde tutamadık uçtu! Rabbimize şükürler olsun…” ifadelerini kullandı.

Selçuk Bayraktar'dan Kızılelma paylaşımı: Daha fazla yerde tutamadık uçtu

Geçtiğimiz günlerde ilk defa hangardan çıkan uçağın görüntülerini yine Bayraktar paylaşmıştı. Bayraktar paylaşımında, Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma’nın teker kesme testini başarıyla tamamladığını duyurmuştu.

Öte yandan Türkiye’nin inşa ettiği ve hâlihazırda seyir testlerini gerçekleştirdiği TCG Anadolu gemisi gibi kısa pistli gemilere iniş ve kalkış kabiliyetine sahip olacak şekilde geliştirilen Bayraktar Kızılelma, bu yeteneği sayesinde denizaşırı görevlerde önemli rol alacak.

Kızılelma birçok özelliği ile de dikkat çekiyor. Uçağın özellikleri arasında, 1500 kilogram faydalı yük kapasitesi, gelişmiş özellikler, otomatik iniş ve kalkış, düşük görünürlük, yüksek manevra kabiliyeti, görüş hattı ve görüş hattı ötesi haberleşme, AESA radar ile yüksek durumsal farkındalık yer alıyor.

Selçuk Bayraktar Teknoloji Güncel Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler