1 Şubat Çarşamba 2023
Ana SayfaDünyaTek seferde 9 tane bebek doğurmuştu! Malili anne ve çocukları hakkında yeni...

Tek seferde 9 tane bebek doğurmuştu! Malili anne ve çocukları hakkında yeni gelişme

Fas’ta 2021 yılında ender görülen bir olay yaşandı. 26 yaşındaki anne Halima Cisse isimli anne tek doğumda 9 bebek birden doğurdu. Beşi kız, dördü erkek olan dokuzlar, 30 haftalıkken sezaryenle doğdu. Bebeklerin doğduklarındaki ağırlıkları 500-1000 gram arasında belirlendi.

Aile, doğum için ülkeleri Mali’den Fas’a geldi. Prematüre bebekler hayatlarının ilk aylarını hastanede, özel bakım altında geçirdi. Bebekler, tek doğumda hayata gelen ve yaşamayı başaran en fazla sayıda bebek olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmişti.

Mali’nin başkenti Bamako’ya Salı sabahı ulaşan ailenin babası Abdülkadir Arbi, Mali hükümetinin kendilerine maddi destek verdiğini belirterek teşekkür etti. Arbi “Bu çok yoğun bir emek gerektiriyor ama bize bu bereketi veren Allah onları büyütmemizde de bize yardım edecektir” dedi.

Öte yandan Baba Arbi açıklamalarının devamında “Bazıları sessiz, bazıları ise daha çok ses yapıyor, ağlıyor. Bazıları sürekli kucakta olmak istiyor. Hepsi farklı bir karakter.” ifadelerini kullandı.

Haberler.com / Bilsay ÖzerDünya

3. Sayfa Yaşam Dünya Güncel Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler