8 Şubat Çarşamba 2023
Ana SayfaGündemİran'da hava kirliliği nedeniyle salı gününe kadar eğitime uzaktan devam edilecek

İran’da hava kirliliği nedeniyle salı gününe kadar eğitime uzaktan devam edilecek

İran‘da hava kirliliği tehlikeli seviyelere geldi. Hava Kirliliği Acil Durum Grubu, son durumu görüşmek üzere başkent Tahran‘da toplantı yaptı.

İran resmi ajansı IRNA’nın haberine göre, toplantının ardından hava kirliliği nedeniyle Tahran eyaletinin, Perdis, Demavend ve Firuzkoh dışındaki tüm şehirlerinde üniversiteler dahil olmak üzere tüm okulların salı gününe kadar çevrim içi eğitim yapmasına karar verildi.

Elburz Valiliğinden yapılan açıklamada ise eyaletteki tüm okulların salı gününe kadar eğitime uzaktan devam edeceği belirtildi. Tahran ve Elburz eyaletlerinde okullar geçen hafta hava kirliliğinin yüksek seviyelerde seyretmesi nedeniyle tatil edilmiş, dersler çevrim içi yapılmıştı.

İran'da hava kirliliği nedeniyle salı gününe kadar eğitime uzaktan devam edilecek

Haberde hava kirliliğinin tüm gruplar için sağlıksız düzeye çıkması nedeniyle açık alanlarda spor yapmanın yasaklandığı, Tahran Belediyesinin araç girişine sınırlama getirdiği bölgelere giriş bileti satışı yapmayacağı kaydedildi. Hava Kirliliği Acil Durum Grubu, vatandaşlardan gerekli olmadıkça seyahatten kaçınma ve dış mekanlarda bulunmamalarını istedi.

İran'da hava kirliliği nedeniyle salı gününe kadar eğitime uzaktan devam edilecek

Öte yandan, Tahran Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 20 Aralık Salı günü Tahran’da oynanacağı duyurulan Persepolis-İstiklal derbisine ilişkin de İran Futbol Federasyonunun yarın karar vereceği aktarıldı.

İran'da hava kirliliği nedeniyle salı gününe kadar eğitime uzaktan devam edilecek

Hava sirkülasyonuna uygun olmayan konumu ve nüfus yoğunluğunun yanı sıra eski model araçlar ile yaygın olarak kullanılan motosikletlerin çıkardığı egzoz gazları, Tahran’da hava kirliliğini artıran etkenler arasında gösteriliyor. Dünya genelindeki hava kirliliği sıralamasında ilk 3 şehir arasında yer aldığı belirtilen Tahran’da bu nedenle okullar sık sık tatil ediliyor.

Tahran İran Güncel Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler