30 Mart Perşembe 2023
Ana SayfaDünyaTelevizyonlar bu görüntüyü geçerken Danimarkalı sunucunun kameraya gösterdiği resim infial yarattı

Televizyonlar bu görüntüyü geçerken Danimarkalı sunucunun kameraya gösterdiği resim infial yarattı

Futbolun kalbi haftalardır Katar’da atıyor. Bugün dünyanın en büyüğünün belirleneceği final için nefesler tutulmuşken Danimarka’dan skandal bir haber geldi. Dün oynanan maç ile üçüncülüğü Hırvatistan’a kaptıran Faslı oyuncular canlı yayında maymuna benzetildi.

Danimarkalı sunucudan canlı yayında skandal sözler! Faslı futbolcuları maymuna benzettiFaslı oyuncu Boufal ülkesini yarı finale çıkaran zafer sonrası annesi ile sahada kucaklaşmıştı.

SKANDAL HAREKET

Danimarka kanalı TV 2 Nyheder’da sunuculuk yapan Soren Lippert, Faslı oyuncuların annelerine sarıldığı anlar gösterilirken maymunların birbirlerine sarıldığı fotoğraf karesini havaya kaldırarak kameralara gösterdi. Lippert daha sonra maymun fotoğrafına bakarak şu ifade kullandı kullandı; “Birbirlerine bağlı oldukları için bunu Katar’da, Fas’ta aile toplantılarında da yapıyorlar.”

Danimarkalı sunucudan canlı yayında skandal sözler! Faslı futbolcuları maymuna benzetti

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

O anlara ait görüntüler kısa sürede viral olurken sunucu sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti. Yüzlerce tepki mesajı paylaşıldı, Danimarkalı sunucu ırkçılık ile suçlandı. Skandalın baş rolündeki sunucu ve kanaldan ise henüz bir açıklama gelmedi.

Erdem Aksoy

Danimarka Katar Fas Spor Dünya Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler