1 Şubat Çarşamba 2023
Ana SayfaSporKatar'da gövde gösterisi yaptı! İşte Lionel Messi'nin Dünya Kupası'nda kırdığı tüm rekorlar

Katar’da gövde gösterisi yaptı! İşte Lionel Messi’nin Dünya Kupası’nda kırdığı tüm rekorlar

Katar‘da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda mutlu sona Arjantin ulaştı. Nefes kesen finalde Arjantin’i seri penaltı atışları sonunda mağlup eden Tangocular, 36 yıl sonra yeniden Dünya Kupası’nı müzesine götürdü. Turnuvanın en değerli futbolcusu seçilen Lionel Messi ise çok sayıda rekorun sahibi oldu.

Arjantinli efsane futbolcu Gabriel Batistuta’yı geçerek Arjantin formasıyla Dünya Kupası tarihinde 13. golünü atan Lionel Messi, Pele’yi de geride bıraktı. Arjantinli yıldız, Dünya Kupası tarihinin en çok gol atan futbolcusu oldu.

2006, 2010, 2014, 2018 ve 2022 Dünya Kupası’nda boy gösteren Lionel Messi, 5 kez Dünya Kupası’nda oynama başarısı gösteren az sayıda futbolcudan biri oldu. 35 yaşındaki futbolcu, 5 farklı kupada asist yapan ilk futbolcu oldu. Messi, Katar’da 3 asist yapma başarısı gösterdi.,

Lionel Messi, 26 maç ile Dünya Kupası’nda en fazla sahaya çıkan futbolcu oldu. Arjantinli yıldız, 2314 dakika ile Paolo Maldini’nin 2217 dakikalık Dünya Kupası’nda oynama rekorunu da tarihe gömdü.

Katar’da tarih yazan Lionel Messi, Dünya Kupası’nın her aşamasında gol atan ilk futbolcu olma unvanını kazandı. 35 yaşındaki futbolcu grup aşamasında, son 16 turunda, çeyrek, yarı ve final maçlarında gol atma başarısı gösterdi.

Lionel Messi Katar Spor Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler