8 Şubat Çarşamba 2023
Ana SayfaDünyaMessi'ye Katar Emiri'nin giydirdiği kıyafetin altından çok derin bir anlam çıktı

Messi’ye Katar Emiri’nin giydirdiği kıyafetin altından çok derin bir anlam çıktı

Katar‘da oynanan tarihi Dünya Kupası finalinde Arjantin, Fransa’yı seri penaltı atışlarında yenerek şampiyonluğa ulaştı. Normal süresi 2-2, uzatma devreleri ise 3-3 biten maçı Arjantin penaltılarda kazandı.

Galibiyetle birlikte 36 yıllık Dünya Kupası hasretine son veren Arjantinli oyuncular gözyaşlarına boğuldu. Karşılaşmanın ardından kupayı almak için kürsüye çıkan Lionel Messi’ye Katar Emiri tarafından “Bişt” adı verilen geleneksel bir kıyafetin giydirilmesi ise olay oldu.

Messi'ye Katar Emiri'nin giydirdiği kıyafetin altından çok derin bir anlam çıktı

Messi’nin giydiği kıyafetin anlamı da ortaya çıktı Yüzlerce yıl önce savaş meydanlarında galip gelen önemli askerlerin ve sadece kraliyet ailesine mensup kişilerin Messi’ye giydirilmesi yıldız futbolcuya gösterilen bir saygı olarak nitelendirildi.

C Grubu’nda 3 maçta 2 galibiyet ve 1 mağlubiyet alan Arjantin, 6 puanla lider çıktı. Tangocular ilk maçta Suudi Arabistan’a yenilerek herkesi şaşırtmıştı. Arjantin, sonrasında Meksika ve Polonya’yı 2-0’lık skorla mağlup etti. Tangocular son 16 turunda ise Avustralya’yı 1-0’lık skorla yendi. Çeyrek finalde 2-2 biten Hollanda maçı penaltılara gitmiş ve Arjantin kazanmıştı. Messi’nin arkadaşları yarı finalde de Hırvatistan’ı 3-0 yenerek finale yükseldi.

Haberler.com / Bilsay ÖzerDünya

Lionel Messi Fransa Katar Spor Dünya Güncel Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler