30 Mart Perşembe 2023
Ana SayfaGündemArjantin'in kupa sevinci kursağında kaldı! Dünya Kupası kutlaması can pazarına döndü

Arjantin’in kupa sevinci kursağında kaldı! Dünya Kupası kutlaması can pazarına döndü

2022 Dünya Kupası’nı kazanarak 36 yıl sonra bu başarıyı yakalayan Arjantin, dev zaferi milyonlarca kişiyle kutladı. Başkent Buenos Aires‘teki ünlü meydanı dolduran Arjantinliler, üzücü olayların içinde kaldı.Kutlamalarda çatının çökmesi sonucu bir taraftar öldü, kafasına parça düşen 5 yaşındaki çocuk da komaya girdi.

La Nacion’da yer alan haberde, taraftarın çatının çökmesi sonucu hayatını kaybettiği belirtildi. Buenos Aires Sağlık Bakanlığı, kafasına çatıdan parça düşen 5 yaşındaki çocuğun da komaya girdiğini açıkladı.

Arjantin'in kupa sevinci kursağında kaldı! Dünya Kupası kutlamalarında 1 kişi öldü, 1 çocuk komada

Ailesiyle birlikte kutlamalara katılan 5 yaşındaki çocuğun kafa travması nedeniyle yoğun bakımda olduğu bildirildi. Çocuğun durumu ağır.

Arjantin'in kupa sevinci kursağında kaldı! Dünya Kupası kutlamalarında 1 kişi öldü, 1 çocuk komada

Milyonlarca taraftarın sevinç gösterilerinde abartıya kaçması, törenin yarıda kalmasına ve futbolcuların olay yerinden helikopterle ayrılmasına neden oldu. Bazı taraftarların silahla kutlama yapması ve takım otobüsüne atlamaya çalışması sonrası, Messi ve arkadaşları helikopterle tahliye edildi. Çatıdan üstü açık otobüse atlamaya çalışan taraftar ağır yaralandı.

Buenos Aires Arjantin Spor Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler