8 Şubat Çarşamba 2023
Ana SayfaGündemİmamoğlu, eşiyle yediği akşam yemeğinin görüntülerinin paylaşılmasına ilk kez yanıt verdi: Mobese...

İmamoğlu, eşiyle yediği akşam yemeğinin görüntülerinin paylaşılmasına ilk kez yanıt verdi: Mobese kültürünün devamı

Yeni Şafak gazetesi muhabiri Taha Hüseyin Karagöz, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu’yla yediği akşam yemeğinin görüntülerini Twitter hesabından, “Rabbi yesir” notuyla paylaştı.

Gündem olan görüntülere İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan ilk kez yanıt geldi. Cumhuriyet’ten Ebru Birçak Edebali’ye konuşan İmamoğlu, “Hiç ahlaklı bir paylaşım değil. Tamamen geçen sene başlattıkları ‘mobese kültürünün’ bir devamı” diyen İmamoğlu, “İnsanların kişisel yaşamlarını deşifre etmek, millete bir şekilde kötüymüş gibi göstermek… Kötü de bir ortamımız da yok zaten şeffaf bir yaşamımız var. Belki de 3-4 ayda bir baş başa yemek yeme fırsatı bulduğum eşimle, baş başa geçirdiğim bu anı bir şekilde çekip oradan anlamlar yüklemek çok ahlaki değil” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ama zaten bizi şaşırtan bir durum da değil. İnsanın yüzünü, tavrını, kalbini hakkını veren kullar da var, Yaradan da var. O tür insanlar bizimle ilgili istedikleri kadar yorum yapsınlar, onu bozamazlar.”

Öte yandan Taha Hüseyin Karagöz tepkilerin ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Karagöz, “Dün geceden beri herkes eteğindeki taşı döktü; Murat Ongun açıklayana kadar karşısındakinin eşi olduğunu bilmiyorduk. Ki bizi ilgilendirmez. Yüzünde ‘rabbi yessir görüyorum’ sözlerine, Yasin okumalara, camideki pozlara alkış tutanlarla bu kareye tepki gösterenler aynı kişiler” dedi.

İstanbul’a yoğun kar yağışının gerçekleştiği 24 Ocak 2022 tarihinde, Ekrem İmamoğlu’nun İngiliz Büyükelçi ile yediği akşam yemeği tepkileri de beraberinde getirmişti. İş yemeği ile ilgili MOBESE görüntüleri basında yer almıştı. İmamoğlu, görüntülerin yayılmasıyla ilgili suç duyurusunda bulunmuştu.

Dilek İmamoğlu Ekrem İmamoğlu Güncel Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler