9 Haziran Cuma 2023
Ana SayfaGündemSahte doktor skandalında yeni gelişme! Bir sonraki hedefinin Ankara Şehir Hastanesi olduğu...

Sahte doktor skandalında yeni gelişme! Bir sonraki hedefinin Ankara Şehir Hastanesi olduğu ortaya çıktı

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde yaklaşık 1 sene boyunca pratisyen hekim olarak görev yapan sahte doktor Ayşe Özkiraz, Türkiye’nin gündemine bomba gibi düştü. Ameliyatlara giren, anne-babası dahil çevresindeki herkesi kandırmayı başaran Özkiraz’ın yalanlar silsilesi hastanedeki diğer doktorların dikkatiyle son buldu. Gözaltına alınan Ayşe Özkiraz tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sahte doktordan yeni gelişme! Meğer yeni hedefi Ankara Şehir Hastanesiymiş

Sahte doktor Ayşe Özkiraz’la ilgili her gün yeni bir skandal ortaya çıkıyor. Basına yansıyan yeni fotoğraflarda Ayşe Özkiraz’ın ameliyatlarda yer aldığı ve ameliyata girmeden önce hastane personeli tarafından giydirildiği görüldü. Özkiraz’a hastanedeki personel tarafından doğum günü kutlaması düzenlendiği, boynunda yaka kartı ile hastane acili önünde gece nöbetlerine kaldığını ima eden fotoğraflara ulaşıldı.

Sahte doktorun Çerkezköy Devlet Hastanesi’nden sonraki durağı için planlar yaptığı anlaşıldı. Özkiraz’ın bir sonraki hedefinin ise Ankara Şehir Hastanesi olduğu öğrenildi. Özkiraz’ın, gitmeyi planladığı Ankara Şehir Hastanesi’nde inandırıcılığını artırmak için, gitmeden önce Çerkezköy’de sahte kaşe, kimlik kartları yaptırdığı ve ameliyat başında video hazırlatmaya çalıştığı öğrenildi. Özkiraz, hazırladığı sahte TUS sonuç belgesindeki Temel Tıp Bilimleri testinde 115 doğru, 5 yanlış; Klinik Tıp Bilimleri testinde ise 107 doğru, 12 yanlışla kendini üstün başarılı olarak göstermeye çalışmış.

Sahte doktordan yeni gelişme! Meğer yeni hedefi Ankara Şehir Hastanesiymiş

Ayşe Özkiraz’ın, Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede “resmi belgede sahtecilik” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar, “özel belgede sahtecilik” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar ve “yetkisiz hekimlik suçlarını düzenleyen 1219 sayılı Kanun’a muhalefet” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar olmak üzere toplam 13 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Ankara Şehir Hastanesi Ayşe Özkiraz Ankara 3. Sayfa Yerel Güncel Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler