30 Mart Perşembe 2023
Ana SayfaGündemSon Dakika: Külliye'de kritik zirve! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Bilgin'le asgari ücret zammını...

Son Dakika: Külliye’de kritik zirve! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Bilgin’le asgari ücret zammını görüştü

Milyonların merakla beklediği asgari ücret zammı için son düzlüğe girildi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun dün gerçekleştirilen üçüncü toplantısından uzlaşma çıkmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı açıklamada Bakan Bilgin’le görüşüp asgari ücret zammını bugün açıklayacağını söyledi. Bu gelişme üzerine Erdoğan ve Bilgin Beştepe’de görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Beştepe’de saat 21.40’ta bir araya geldi. İki isim görüşmede asgari ücretle ilgili teklifleri değerlendirmeye aldı. Son karar bugün tüm Türkiye ile paylaşılacak.

Komisyon toplantısının ardından açıklama yapan TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, resmi tekliflerinin 9 bin TL olduğunu, bu teklifin altındaki bir rakama imza atmayacaklarını söyledi. Atalay, “Bizim teklifimiz 9 bin TL. Kabul ederlerse imzalarız. Altındaki rakama masada olmayız.” şeklinde konuştu.

Partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin, “Asgari ücret 9 bin TL olur mu?” sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan ise “Herkesin dediğiyle adım atmayız. Bizim sırtımızda küfe var, 85 milyonun taşındığı bir küfe. Küfesi olmayanlar rahat konuşur. Bunların hepsini düşüneceğiz. Eğitimden sağlığa bütün altyapıları düşüneceğiz.” dedi.

Asgari Ücret Ekonomi Güncel Haberler Son Dakika

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler