1 Şubat Çarşamba 2023
Ana SayfaGündemSon Dakika! PKK'lı teröristle fotoğrafları çıkan HDP'li Semra Güzel'in vekilliği düşürüldü

Son Dakika! PKK’lı teröristle fotoğrafları çıkan HDP’li Semra Güzel’in vekilliği düşürüldü

Meclis Genel Kurulu, tutuklu bulunan HDP’li Semra Güzel‘in devamsızlığı sebebiyle milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin karma komisyonun dosyasını gündemine aldı. Güzel adına HDP Milletvekili Rüştü Tiryaki Genel Kurul’da savunma yaptı. İçtüzük gereği oylamanın yapılabilmesi için 24 saat geçmesi gerekiyordu.

Sürenin tamamlanmasıyla Semra Güzel‘in milletvekilliğinin düşürülmesine yönelik Genel Kurul’da oylama yapıldı. Oylama sonucunda 330 kabul oyu ile Güzel’in milletvekilliği düşürüldü. Güzel’in vekilliğinin düşmesi adına gereken 301 oy fazlalıkla sağlanmış oldu. 42 de ret oyu verildi.

Son Dakika! PKK'lı teröristle fotoğrafları çıkan HDP'li Semra Güzel'in vekilliği düşürüldü

Güzel’in terörist Volkan Bora ile fotoğraflarının ortaya çıkmasının ardından hakkındaki yakalama kararı nedeniyle tutuklanması ve bu nedenle “yasama faaliyetlerine katılamadığı” gerekçesiyle vekilliğinin düşürüldüğü ifade edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Adıyaman kırsalında yaptığı operasyonda etkisiz hale getirilen terörist Volkan Boran’ın cep telefonundan, Semra Güzel ile silahlı ve samimi fotoğraflarının ortaya çıkmasının ardından Mart ayı başında Güzel’in dokunulmazlığı kaldırılarak “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak” suçlamasından yakalama kararı çıkarılmıştı. Türkiye’den kaçmaya çalıştığı sırada İstanbul’da yakalanan Güzel, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Semra Güzel Güncel Haberler Son Dakika

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler