1 Şubat Çarşamba 2023
Ana SayfaGündemGünden güne tükeniyor! Pele'nin kızı son halini paylaştı, futbol dünyası yıkıldı

Günden güne tükeniyor! Pele’nin kızı son halini paylaştı, futbol dünyası yıkıldı

Kolon kanseri tedavisi için 29 Kasım’dan beri hastanede tedavi gören Pele’nin doktorları, kanserli hücrenin yayılmaya devam ettiğini açıklamışlardı. Efsane futbolcunun odasından fotoğraf paylaşan kızı Cristina Nascimento, “Burada savaşmaya devam ediyoruz. Birlikte bir gece daha” mesajını yazdı.

Kemoterapi sebebiyle böbrek ve kalbinde de sorunlar yaşayan Pele, 2021’den beri kolon kanseriyle mücadele ediyor. Dünya Kupası’nı 3 kez kazanan tek futbolcu olan Pele, FIFA tarafından yüzyılın futbolcusu seçilmişti.

Pele’nin kızı Kely Nascimento sosyal medyadan paylaşımda bulundu. Bu yıl Noel’i evde geçiremeyeceklerini ifade etti. Nascimento, doktorlarla yaptıkları değerlendirmenin ardından hastanede kalmanın daha iyi olacağına karar verdiklerini belirtti.

Günden güne tükeniyor! Pele'nin kızı son halini paylaştı, futbol dünyası kahroldu

Eylül 2021’de kalın bağırsağından tümör alınan Pele’nin kanserinin, bu yılın başlarında akciğer, karaciğer ve bağırsaklarına yayıldığı tespit edilmişti. Düzenli tedavi gören ve geçen ay kemoterapi uygulaması için yeniden hastaneye kaldırılan efsane futbolcunun sağlık durumunun stabil olduğu aktarılmıştı. Bu ayın başlarında ise Pele’nin kemoterapiye cevap vermediği ve palyatif bakıma alındığı açıklanmıştı.

Pele Spor Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler