8 Şubat Çarşamba 2023
Ana SayfaGündemEYT şartları, yaş sınırı ne olacak? 2 milyona yakın vatandaş Kabine toplantısına...

EYT şartları, yaş sınırı ne olacak? 2 milyona yakın vatandaş Kabine toplantısına kilitlendi

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi‘nde yapılacak 2022 yılının 24’üncü ve son Kabine toplantısında masada yoğun bir gündem olacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, sigorta başlangıcı 8 Eylül 1999 ve öncesi olan çalışanları ilgilendiren emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemeye ilişkin çalışma hakkında sunum yapacak. Toplantıda, kısa süre içinde Meclise sunulması planlanan düzenlemenin detaylarına ilişkin ayrıntılı değerlendirme yapılacak.

EYT düzenlemesinde son dönemin en çok merak edilen konuların başında ‘EYT yaş sınırı ne olacak’ sorusu oldu. Konu hakkında Çalışma Bakanlığı teknik konularda, Hazine Bakanlığı da bütçe konusunda çalışmalarını tamamlamak üzere. Yaş şartı konusu henüz netleşmedi. Yaş şartı konusunda kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vermesi ve bunu kamuoyuna açıklaması bekleniyor.

EYT şartları, yaş sınırı ne olacak? 2 milyona yakın vatandaş Kabine toplantısına kilitlendi

Karadeniz’de keşfedilen doğal gazın milli sisteme bağlanması yönünde yürütülen çalışmalarda gelinen aşama da Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin gündeminde olacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazıyla ilgili gelişmeleri Kabine’de anlatacak.

Erzurum’da dün yaptığı açıklamada “Pazartesi günü bu konuda yeni müjdeleri milletimizle paylaşacağız” diyen Erdoğan’ın Kabine sonrası millete sesleniş konuşmasında alınan kararları kamuoyuyla paylaşması bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda ayrıca 2022 yılına ilişkin genel değerlendirmenin yanı sıra yeni yılda başta ekonomi, dış politika ve terörle mücadele olmak üzere birçok alanda yapılacak çalışmalar ve Meclis’te bunlara ilişkin atılacak adımların ele alınması bekleniyor.

Kaynak: AA / Güncel

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Recep Tayyip Erdoğan Güncel Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler