6 Haziran Salı 2023
Ana SayfaGündemSon Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: EYT düzenlemesiyle ilk etapta 2 milyon 250 bin...

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: EYT düzenlemesiyle ilk etapta 2 milyon 250 bin vatandaşımız emekli olacak

Milyonlarca insanı ilgilendiren Emeklilikte Yaşa Takılanlar ( Eyt ) konusuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Beştepe’de yapılan toplantı sonrası konuşan Erdoğan, EYT’den ilk etapta 2 milyondan fazla vatandaşın faydalanacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili “Sosyal güvenlik sistemimizin aktif, pasif dengesini korumayı başarıyoruz. Emekli maaşlarında yıllar içinde yaptığımız yüksek oranlı artışlarla reel olarak bu k esimi kendi geliri ile geçinebilmesine imkan sağlayacak seviyeye çıkardık. Bugün 2 milyon 250 bin vatandaşımız emekli olma hakkına kavuşuyor. Emeklilik hakkının kullanılması hususunda herhangi yaş sınırı uygulanmayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: “Yeni düzenlemenin yürürlüğe girmesiyle sistemin mali yükünü dengeleyecek çalışmaları yaptık. Taşerondan kadroya alınanlardan hemen emekli olmayacaklar için ayrı bir geçiş düzenlemesi hazırlıyoruz. Hazine ve Maliye Bakanlığımız bir kredi paketini devreye alıyor. Emekli olanların en azından bir kısmının çalışmaya devam edeceklerini biliyoruz.

Bu anlayışla emekli olduktan sonra sosyal güvenlik destek primi ödeyerek çalışmaya devam edecek vatandaşlarımız için sosyal sigorta prim teşviki getiriyoruz. Emeklilik sonrası çalışan vatandaşlarımızın bunu kayıtlı olarak sürdürmelerini sağlamaktır amacımız. EYT’nin ülkemize, milletimize, hak sahiplerine ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum.”

EYT Politika Ekonomi Güncel Haberler Son Dakika

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler