8 Haziran Perşembe 2023
Ana SayfaGündemCinsel içerikli videolar paylaşıp insanlara şantaj yapan fenomen Gaga Bulut gözaltına alındı

Cinsel içerikli videolar paylaşıp insanlara şantaj yapan fenomen Gaga Bulut gözaltına alındı

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla toplumun genel ahlakını bozan, “iamgagabulut” adlı Instagram kullanıcısını takibe aldı. Çalışmalarını sürdüren ekipler, kamuoyunda ‘Gaga Bulut’ takma adıyla bilinen sosyal medya fenomeni Bulut Altuğ’un Telegram adlı sosyal medya uygulaması üzerinden kanal açıp cinsel içerikli videolar paylaştığı, elde ettiği görsellerde yer alan kişilere de görsellerin kaldırılması için şantaj yaptığını tespit etti.

500 BİN LİRA DEĞERİNDE ALTIN VE PARA BULUNDU

Polis ekipleri, Kişisel Verileri Hukuka Aykırı Olarak Verme veya Ele Geçirmek, Şantaj suçlarından bugün şüpheliye ait adrese operasyon yaptı. Gaga Bulut takma adlı Bulut Altuğ, polis ekipleri tarafından gözaltına alınırken, adreste yapılan aramalarda, çelik kasa içerisinde suçtan elde edildiği değerlendirilen yaklaşık 500 bin lira değerinde altın ve para ele geçirildi.

ÇOCUKLARI ÖPÜŞTÜRDÜĞÜ İÇİN TUTUKLANMIŞTI

Öte yandan Bulut Altuğ, 2018 Ekim ayında İzmir’de iki erkek çocuğa 100 lira vererek öpüştürdüğü videoyu sosyal medya hesaplarında yayınladığı için yargılandığı davada 17 yıl hapis cezasına çarptırılmış, daha sonra da serbest kalmıştı.

Cinsel içerikli videolar paylaşıp insanlara şantaj yapan fenomen Gaga Bulut gözaltına alındı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Gaga bulut Yerel Magazin Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler