8 Haziran Perşembe 2023
Ana SayfaGündemKupayı kaybettikten sonra ilk kez konuştu: Boş şeylerle uğraşamam

Kupayı kaybettikten sonra ilk kez konuştu: Boş şeylerle uğraşamam

PSG’nin Fransız yıldızı Kylian Mbappe, Neymar’ın kırmızı kart gördüğü Strasbourg karşılaşmasının son dakikasında attığı golle takımına galibiyeti getirdi. Maç sonunda basın mensuplarının karşısına çıkan Mbappe, “Dünya Kupası’ndan sonra günlerin nasıldı?” sorusuna, “Karmaşık saatlerdi ama bir galibiyetten sonra yeniden bağ kurmak, taraftarlarla, kulüple, takım arkadaşlarıyla bağ kurmak iyi hissettiriyor. Kazanırken bunu yapmak her zaman daha kolaydır” ifadelerini kullandı.

Mbappe, “Dünya Kupası’ndan sonra isteğin nasıldı?” sorusuna, “Emin olun Dünya Kupası’ndan sonra ne olursa olsun geri döneceğimi söyledim çünkü kendimi iyi hissettim, oynamaya devam etmek istedim, hemen tatile gitmek istemedim. Önümüzde önemli maçlar var, hoca “merak etme” dedi ve ben bu akşam kadroya alındım.” ifadelerini kullandı.

“Finaldeki bu mağlubiyeti sindirdin mi?” sorusuna Mbappe, “Sindirileceğini hiç sanmıyorum. Finali unutamayacağım. Yenilgimizden PSG sorumlu değil. Mümkün olduğunca pozitif, mümkün olan en iyi enerjiyle geri dönmeye çalıştım. Çılgın bir maç oynamıyorum ama buna inanmaya, zorlamaya devam ettim çünkü hiçbir şey olmadan durumu tersine çevirebileceğimizi biliyordum ve maçın çok geç saatlerinde yaptığımız da buydu. Çok mutluyuz” dedi.

Kupayı kaybettikten sonra ilk kez konuştu! 'Boş şeylerle uğraşamam'

“Messi’nin tavırlarına ve Arjantin’in kutlamaları hakkında ne düşünüyorsun?” diye de sorulan Mbappe şunları söyledi: “Maçtan sonra onunla sohbet ettim, tebrik ettim çünkü bu onun için hayatının maçıydı. Benim için de, ama başarısız oldum, bu yüzden her zaman iyi bir oyuncu olmalısın. Kutlamalar benim sorunum değil. Enerjinizi böyle boş şeylere harcamamalısınız, benim için önemli olan kulüp için elimden gelenin en iyisini yapmaktır. Maçları kazanmaya ve tekrar gol atmaya başlamak için Leo’nun geri dönmesini bekleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kupayı kaybettikten sonra ilk kez konuştu! 'Boş şeylerle uğraşamam'

Alper Kızıltepe

Paris Saint Germain Kylian Mbappe Lionel Messi Spor Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler