29 Mayıs Pazartesi 2023
Ana SayfaGündemİmamoğlu, "Vatandaşlarımız bilsin" diyerek konuştu: İndirim değil İGDAŞ'ın payını kestiler

İmamoğlu, “Vatandaşlarımız bilsin” diyerek konuştu: İndirim değil İGDAŞ’ın payını kestiler

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘150 Günde 150 Proje” planlaması kapsamında yeniden düzenlenen ve büyük oranda kullanımına açılan Sarayburnu Parkı’nda incelemelerde bulundu. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Gürkan Alpay ile Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Çağatay Seçkin’den tamamlanan ve devam eden projelerle ilgili bilgi alan İmamoğlu, incelemelerinin ardından gündeme dair açıklamalarda da bulundu.

“İGDAŞ’IN PAYINDAN KESTİLER”

İmamoğlu 1 Ocak’tan itibaren geçerli olması planlanan doğalgaz indirimi ile ilgili konuşarak, “Hiçbir istişare yapmadan, ‘Biz indirim yaptık’ diye bir açıklamayla tariflediler. Burada yaptıkları şey, İGDAŞ’ın kendi idari paylarını yönettiği kısmın yüzde 56’sını keserek bir fiyat açıklamaları oldu. Yani aslında İGDAŞ’ın payından kesmiş oldular. İnsanlar böyle bir sıkıntı çekmezse, niye böyle bir hamle yapılsın. İGDAŞ olarak, İBB olarak, İstanbulluların bütçesine bir katkı sunuluyorsa, bu bizim için sevindiricidir. Ama söyleyeyim: Hükümetin bir katkısı yoktur. İGDAŞ’ın payının kesilmiş hali vardır şu anda. Bütün vatandaşlarımız bunu bilsin” dedi.

“KAÇAK YOL ARIYOR”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu aradığına dair iddialara da cevap veren İmamoğlu, “Ondan sonra benim de cevabım var. Onu belki okudunuz, belki okumadınız. Bir kere söyleyeyim; ‘Kendi yalan ifadelerine, iftiralarına, o kötü diline kayda geçerken Yaradan’ın, Cenab-ı Hak’kın, Cenab-ı Allah’ın ismini oraya eklemesin. İddialarını, yalanlarını, iftiralarını sadece yalın haliyle yazmasını tavsiye ediyorum’ diye yazdım. Oradayım ben. Daha geçenlerde deyip, yaptığı açıklamadan sonra bunu döndürüp ta Kovid dönemindeki paralara el konmasıyla ilgili telefona götürmesi, acizliktir. İstifa etmesi konusundaki cesareti gösterememesinden dolayı şu anda böyle bir kaçak yol arıyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ekrem İmamoğlu İstanbul Güncel Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler