29 Mayıs Pazartesi 2023
Ana SayfaGündemTBMM Başkanı Şentop'un acı günü! Cenaze namazını bizzat kendisi kıldırdı

TBMM Başkanı Şentop’un acı günü! Cenaze namazını bizzat kendisi kıldırdı

Namık Kemal Üniversitesi Genel Sekreteri Murat Kamil Tırpancı, geçirdiği kalp krizi sonrası NKÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırıldı. TBMM Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, halasının oğlu olan Tırpancı’nın kalp krizi geçirdiği ve durumunun ciddi olduğu haberini alınca dün gece hastaneye geldi.

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, KUZENİNİN CENAZE NAMAZINI KILDIRDI

CENAZE NAMAZINI ŞENTOP KILDIRDI

Murat Kamil Tırpancı, gece boyunca yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Tırpancı için Süleymanpaşa ilçesindeki Orta Cami’de cuma namazı sonrası cenaze namazı kılındı. Cenaze namazını TBMM Başkanı Şentop kıldırdı.

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, KUZENİNİN CENAZE NAMAZINI KILDIRDI

“BENİM KARDEŞİM HÜKMÜNDEDİR”

Şentop, namazdan önce helallik isteme sırasında yaptığı konuşmada, “Tabii benim erkek kardeşim yok. Murat Kamil Tırpancı’yla biz yaşıtız, benden 10 gün büyük idi. Bütün çocukluğumuz, gençliğimiz ve bugüne kadarki hayatımız beraber geçti. Benim kardeşim hükmündedir. Kendisiyle ilgili benim şahsen kanaatim her zaman aynı geçerlidir. İyi niyetli, hiç kimse hakkında kötü bir düşüncesi olmayan, kalbinde bir kimseye karşı nefret, husumet ve düşmanlık bulunmayan nadir insanlardan biriydi. Benim şahadetim budur. Sizler de kendisini tanıyorsunuz, tanıyanlarınız var” dedi.Cenaze namazına TBMM Başkanı Şentop’un yanı sıra Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tırpancı’nın yakınları ile bazı kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Namazın ardından NKÜ Genel Sekreteri Murat Kamil Tırpancı’nın cenazesi, Eskişehir Mezarlığı’nda toprağa verildi.

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, KUZENİNİN CENAZE NAMAZINI KILDIRDI

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Namık Kemal Üniversitesi Mustafa Şentop Kalp Krizi Güncel Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler