29 Mayıs Pazartesi 2023
Ana SayfaGündemHer lafı manşet! İşçilerin mesai saatlerine isyan eden Acun'dan iş hayatında devrim...

Her lafı manşet! İşçilerin mesai saatlerine isyan eden Acun’dan iş hayatında devrim yaratacak sitem

İngiltere Championship ekibi Hull City’nin sahibi Acun Ilıcalı’nın iş hayatının kurallarına isyan ettiği açıklamalar gündemi salladı. Türkiye Kalite Derneği’nde açıklamalarda bulunan Ilıcalı, sabah erken saatte kalkmak ve yaz aylarında çalışmak gibi konulardan yakındı. Sisteme isyan eden Ilıcalı, birbirinden çarpıcı ifadeler kullandı.

İşte Acun Ilıcalı’nın açıklamaları:

“Benim bünyesel olarak bir şeyi yapma zorunluluğuna bir antipatim var. Sıradışı bir şirketiz. Bizde mesai saati yok. Kimsenin işe gelmesine gerek de yok. Böyle bir beklenti de yok.”

“Ben insanların herhangi bir saat düzeninde işe gelmesine karşıyım. Bir gün elimde bir güç olursa mesai saatlerini 10.30’da başlatmayı düşünüyorum. Niye sabah bu kadar erken kalkılıyor anlamış değilim. Niye erken kalkılıyor? Niye sabah 8 trafiği var?”

“İnsanlar uyusun ya. Bence insanların uyuması lazım. Niye müsait 10.30 ya da 11.00’da başlamıyor? O önceki 2 saatte dünya mı kurtuluyor? Hepimiz hep birlikte çalışmazsak aslında bir sorun olmayacak orada.”

“Gün mü yetişmiyor? Ben ona da inanmıyorum…Zaten dünyayla saat farkları var, zaten her dakikayı yakalayamıyorsun.”

“Biz yazın niye çalışıyoruz? Hava güzel, her şey güzel, niye çalışıyoruz abi ya? Onu anlamak mümkün değil.”

“Bazı mecburiyetler bizim özel hayatımızı elimizden almış. Bazı kurallar çıkarılmış, kim çıkarmış bilmiyorum…Çok eski zamanlardan sert adamların kuralları ve bu kurallar şimdi de uygulanıyor. Biz niye sabah kalkıyoruz, biz niye Temmuz’da çalışıyoruz?”

“Kim bunu çıkarmış anlamıyorum ya. Kim abi bizi sabah işe yollayan? Birisi zamanında sabah işe gidin demiş ve o günden beri sabah işe gidiyoruz.”

Acun Ilıcalı Hull City Spor Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler