8 Haziran Perşembe 2023
Ana SayfaGündemMeclis yarın açılıyor: Gündem de EYT ve sözleşmeli personelin kadroya geçmesi var

Meclis yarın açılıyor: Gündem de EYT ve sözleşmeli personelin kadroya geçmesi var

Yeni yılda Meclis ilk toplantısını 3 Ocak tarihinde gerçekleştirecek. 2023 yılının gündemleri ise oldukça yoğun olacak. TBMM’nin yeni yılda görüşeceği konular arasında EYT, başörtüsü düzenlemesi ve sözleşmeli personelin kadroya alınması gibi başlıklar yer alıyor.

Meclis’in yeni yıldaki ilk işi, çocuk istismarının önlenmesi için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kurulması olacak. Komisyonun oluşturulması için görüşmeler, Genel Kurul’da salı günü yapılacak. Ayrıca Meclis Genel Kurulu, Antalya Diplomasi Forumu Vakfı’nın kurulmasını içeren kanun teklifinin yasalaştırılması için mesaisini sürdürecek.

Genel Kurul’da bir diğer konuşulacak konu ise , Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi ile kamudaki sözleşmeli personele kadroyu içeren kanun teklifleri olacak. Bu konular da yine Meclis’in gündemine gelecek.

Başörtüsüne ve ailenin korunmasına yönelik Anayasa değişikliği teklifinin de, TBMM Anayasa Komisyonu’ndaki görüşmeleri gerçekleştirilecek, daha sonra Genel Kurul süreci başlayacak.

Haberler.com / Yavuz SelviPolitika

Meclis Genel Kurulu EYT Politika Güncel Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler