28 Mayıs Pazar 2023
Ana SayfaGündemRoman Abramovich yeni kulübü için kolları sıvadı! İstanbul'un 3 takımını gözüne kestirdi

Roman Abramovich yeni kulübü için kolları sıvadı! İstanbul’un 3 takımını gözüne kestirdi

Roman Abramovich şimdi de Süper Lig’e el atıyor. Chelsea’nin eski sahibi olan Rus milyarder, Süper Lig takımı satın alıyor. Roman Abramovich’in 3 İstanbul takımını aday olarak belirlediği uluslararası basında manşetleri süslüyor.

Roman Abramovich’in Türkiye’den takım satın almak istediği haberleri dünya basınında en çok konuşulan konular arasında girdi. Yaşamını İstanbul’da sürdürdüğü iddia edilen Roman Abramovich’in Başakşehir, Kasımpaşa ve İstanbulspor’u aday olarak belirlediği öne sürüldü.

Akşamda yer alan habere göre; Roman Abramovic’in 3 İstanbul takımından birini satın alacağı haberi geniş yankı buldu. Beykoz’daki Feyyaz Tokar yalısını aylık 50 bin dolara kiralayan Roman Abromovich’in ultra lüks yatı ‘Eclipse’ de İstanbul’da bulunuyor. Savaştan sonra Chelsea’yi satmak zorunda kalan Rus oligarkın futbola ilgisi biliniyor.

Mübariz Mansimov, Fenerbahçe , Beşiktaş ve Galatasaray’ın İngiltere’de olduğu gibi bir sahiplik modeliyle yürütülmediğini söyledi. Satın alınabilecek kulüpler olarak Başakşehir, İstanbulspor ve Kasımpaşa’nın adını verdi.

Roman Abramovich; Başakşehir, Kasımpaşa ve İstanbulspor’u satın almak için çalışmalara başladı. Prosedürün tamamlanması durumunda Abramovich’in Chelsea örneği Türkiye’de de yaşanabilir. Rusya-Ukrayna savaşı sonrası mal varlığının yüzde 40’ını kaybetmesine rağmen Roman Abramovich’in 10,5 milyar dolar serveti olduğu belirtiliyor.

Roman Abramovich Futbol Spor Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler