6 Haziran Salı 2023
Ana SayfaGündemBabacan, canlı yayında Erdoğan'la yıllar önce yaşadığı anıyı anlattı: Haberi yoktu

Babacan, canlı yayında Erdoğan’la yıllar önce yaşadığı anıyı anlattı: Haberi yoktu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Habertürk ekranlarında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Babacan geçmiş dönemde yapılan gelişmelere de değindiği sözlerinde paradan 6 sıfırın atıldığı döneme dair konuşarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı işaret etti

Babacan söz konusu gelişmeyle ilgili “Ben masaya AK Parti’nin kurucusu olarak oturdum. Benim bakanım, benim valim yeni terminoloji, benim dönemimde yoktu. Paradan 6 sıfır atılması konusunda, bir soru sordu ( Erdoğan) cevap verdim. İlk defa orada duyulmuş oldu. Başlattığımda Tayyip Bey’in haberi yoktu. ‘Bunları açıklamışsın ama keşke bana söyleseydin ben açıklasaydım’ ifadelerini kullandı.

Ali Babacan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Sayın Erdoğan’da Ali babacan kompleksi seziyorum. Bugünkü açıklaması da çok enteresan. Zorunlu tasarrufla ilgili konu. Uzun yıllar çalışanların maaşından kesildi ve devlet harcadı.

Sayın Erdoğan’ın kaçırdığı bir şey var. Geçmişi hatırlamakta güçlük çekiyor olabilir. O gün genel başkan, Başbakan değil. O gün Abdullah Gül Başbakan. Açıklamayı da KESK Başkanı Sami Evren anlaşma metnine imza atmak istememişti. Sabah Abdullah Bey aradı, ‘bitirmişsiniz, açıklamışsınız, nasıl anlaştınız’ dedi. Anlattım ‘hayırlı olsun’ dedi. Bu anlaşmalar için ne sayın Erdoğan’dan ne Gül’den talimat aldım. Zaten devletin borcu. ‘Borcumuzu ödeyebilir miyim’ diye izin mi alacağım?

AK Parti Sözcüsünün kimi hedeflediğini bilmiyorum. Eğer beni hedefliyorsa şunu kaçırıyorlar, ben ülkenin ilk AK Parti’de AB Baş müzakerecisiyim. Bütün reform sürecinin baş müzakerecisi olunca sürecin dışında olmak mümkün değil.

Haberler.com / Bilsay ÖzerEkonomi

Recep Tayyip Erdoğan Ali Babacan AK Parti Ekonomi Güncel Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler