29 Mayıs Pazartesi 2023
Ana SayfaGündemFaiz 0,69 ila 0,99 arasında olacak! İşte bu sabah açıklanacak konut kredisi...

Faiz 0,69 ila 0,99 arasında olacak! İşte bu sabah açıklanacak konut kredisi kampanyasının detayları

Dar gelirliler için başlatılan sosyal konut projesinin ardından orta gelir grubuna ait vatandaşlar için yürütülen çalışmada sona gelindi. Vatandaşları ev sahibi yapmak için geliştirilen konut kredisi kampanyasının detayları bu sabah açıklanacak.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin katılımıyla saat 10.00’da gerçekleşecek olan basın toplantısında tüm detaylar duyurulacak.

Habertürk canlı yayınında konu hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Nebati, kampanya kapsamında faiz oranları hakkında da tüyo verdi. Faizin yüzde 1’in altında olacağını söyleyen Nebati, “Orta gelir seviyesindeki vatandaşlarımızın konuta ulaşımında çok geniş ve özgün bir paket hazırladık. Faiz oranları 1’in altında olacak şekilde bakanımızla açıklayacağız.” dedi.

Bu sabah açıklanacak kampanyaya ilişkin ipuçları da gelmeye başladı. Kulislerde konuşulanlara göre başvuru yapacak kişilere bazı şartlar getirilecek. İşte orta gelirliye konut kampanyasına başvuru için gelmesi beklenen şartlardan bazıları:

  • Başvuru sahibinin üzerine konut olmaması
  • 1. derecede yakınların üzerine konut olmaması
  • Belirlenecek gelir grubunun üzerindekiler başvuramayacak
  • Alınacak konut 4-5 yıl boyunca satılamayacak
  • Kredi geri ödemesinde 1-2 yıl geri ödemesiz dönem planlanıyor
  • Kredi faizleri yüzde 0,69 ila 0,99 arasında değişkenlik gösterecek. Bu faiz oranları başvuru sahibinin gelirine göre belirlenecek
  • 15 yıl vade ile ödeme yapılacak

Ekonomi Güncel Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler