8 Haziran Perşembe 2023
Ana SayfaGündemSon Dakika: TFF, Sivasspor-Galatasaray ve Gaziantep-Beşiktaş maçının VAR kayıtlarını yayınlandı

Son Dakika: TFF, Sivasspor-Galatasaray ve Gaziantep-Beşiktaş maçının VAR kayıtlarını yayınlandı

TFF, Gaziantep FK – Beşiktaş ve Sivasspor- Galatasaray maçının tartışmalı pozisyonlarına ait VAR kayıtlarını yayıncı kuruluş beIN Sports aracılığıyla yayınladı.

TFF’den yapılan açıklamada, “Son dönemde meydana gelen hakem hatalarıyla ilgili olarak, Türkiye Futbol Federasyonu ilgili kurulları ile gerekli incelemeleri yapmıştır. Bu kapsamda Gaziantep FK A.Ş. – Beşiktaş A.Ş. ve Demir Grup Sivasspor – Galatasaray A.Ş. maçlarının VAR kayıtları incelenmiştir ve bahsi geçen maçlarda hakemlerin “önemli hakem hatası” yaptıkları tespit edilmiştir.

Şeffaflık ilkemiz gereği kamuoyunda oluşan spekülasyonları da ortadan kaldırmak amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun kararıyla; söz konusu maçlardaki tartışılan pozisyonlara ait VAR kayıtlarının yayınlanmasına karar verilmiştir.

Göreve geldiğimiz ilk gün sözünü verdiğimiz şeffaflık ilkemiz gereği kamuoyunda en küçük soru işareti bırakmadan çalışmalarımızı sürdürürken, hakemlik müessesesinin de zarar görmemesi için maksimum hassasiyeti göstereceğimiz konusunda kamuoyunu temin ederiz. Bazı hakemler tarafından yapılan hataların tüm futbol camiasına mal edilmesine de izin verilmeyecektir. Bu iki maç ile ilgili hatalı bulunan hakemler hakkında Merkez Hakem Kurulu gerekli yaptırımları uygulayacaktır. Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.” denildi.

VAR: Erkan, Sivaslı futbolcu topa dokunmuyor ama Nelsson’u itiyor.

Erkan Özdamar: Evet, çok net. Robin Yalçın’ın Nelsson’a teması var. Ofsayt var mı, bana onu söyleyin.

VAR: Evet, pozisyonda ofsayt var.

Atilla Karaoğlan: İtiyor olarak gördüm, şiddet yok.

VAR: Ben şiddet var olarak gördüm. Atilla, seni VAR’a davet ediyorum.

Atilla Karaoğlan: Abi abartıyor ya, ben sarıda kalacağım.

Galatasaray Beşiktaş Spor Haberler Son Dakika

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler