6 Haziran Salı 2023
Ana SayfaGündemTayfun'u gündeminden düşürmeyen Yunanistan'a Erdoğan'dan mesaj: Sakin olun, bize dokunmayana dokunmayız

Tayfun’u gündeminden düşürmeyen Yunanistan’a Erdoğan’dan mesaj: Sakin olun, bize dokunmayana dokunmayız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Yunanistan’ın Tayfun füzesi korkusuna karşı Erdoğan, ”Füzeleri kendimiz yapıyoruz, Yunan tutuştu. Gazeteler manşetleri atıyor ‘Uyuyorsunuz. Adam İzmir’den Tayfun’u gönderiyor’ diyorlar” dedi.

“1000 KM’YE ÇIKARACAKSINIZ”

Tayfun füzesinin menzili konusunda, 560 km’nin yeterli olmayacağını söyleyen Erdoğan, “Bu yetmez dedim. Bunu 1000 km’ye çıkarmamız lazım. Yunan bu sefer ‘Bunlar Atina’yı vuracak’ demeye başladı. Siz sakin olun bizim Atina ile matina ile işimiz yok. Bize dokunmayana biz dokunmayız” ifadelerini kullandı.

“SEN RAHAT DURMAZSAN VURACAK TABİİ”

Erdoğan daha önce de yaptığı açıklama ile Yunanistan’ı uyarmıştı. Erdoğan, “Bizim sizinle Ege’de dalaşma diye bir derdimiz yok. Buna geçmişte hep ‘it dalaşı’ derlerdi. Arkadaşlara dedim ki, ‘Yahu bu ifade çok çirkin. Eğer rahat durmazlarsa gereğini yaparsınız.’ (Oradaki gencin ‘Bir gece ansızın Sayın Cumhurbaşkanım’ demesi üzerine…) İşte gencimiz yetişiyor bakın… Bir gece ansızın gelebiliriz. Sizin gibi gençlerle beraber evvelAllah biz bir gece ansızın gelebileceğimizi gösterdik, göstereceğiz” demişti.

Recep Tayyip Erdoğan Yunanistan Ankara Dünya Güncel Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler