9 Haziran Cuma 2023
Ana SayfaGündemAK Parti'den Davutoğlu'nun 6'lı Masa'nın yönetim modeliyle ilgili sözlerine tepki: Sivil darbe...

AK Parti’den Davutoğlu’nun 6’lı Masa’nın yönetim modeliyle ilgili sözlerine tepki: Sivil darbe hazırlığının itirafı

Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu, katıldığı bir programda altılı masanın yönetim modeline ilişkin, “Cumhurbaşkanı içeriden veya dışarıdan olsun Genel başkanlar doğrudan karar süreçleri içerisinde imza yetkisine sahip olarak bulunacaklar. Cumhurbaşkanı kadar her stratejik kararda imza yetkisine sahip olacak” demişti.

Davutoğlu’nun bu sözleri üzerine AK Parti yönetiminden altılı masaya “darbe” ithamı geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “Milletin seçmediği kişilerin seçilmiş bir cumhurbaşkanını etkisiz kılması bir darbedir” ifadesini kullandı.

AK Parti'den Davutoğlu'nun 6'lı Masa'nın yönetim modeliyle ilgili sözlerine tepki: Sivil darbe hazırlığının itirafıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ.

“Belli ki altılı masanın genel başkanları demokrasiden muaf bir oligarşik yapı hayal ediyor” ifadesini kullanan Dağ, “Yüzde 50+1 ile seçilmiş Cumhurbaşkanı’mızın meşruiyetini sorgulayanlar, Türkiye’yi yüzde 0,1’in iki dudağı arasına mahkum etmek istiyor” değerlendirmesinde bulundu.

Sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Dağ, “Bu açıklama aynı zamanda anayasanın ihlal edileceğinin ve bir ‘sivil darbe hazırlığının’ itirafıdır. Milletin seçmediği kişilerin seçilmiş bir cumhurbaşkanını etkisiz kılması bir darbedir” ifadelerini kullandı.

AK Parti'den Davutoğlu'nun 6'lı Masa'nın yönetim modeliyle ilgili sözlerine tepki: Sivil darbe hazırlığının itirafı

AK Parti'den Davutoğlu'nun 6'lı Masa'nın yönetim modeliyle ilgili sözlerine tepki: Sivil darbe hazırlığının itirafı

Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu Hamza Dağ 6’lı Masa AK Parti Politika Güncel Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler