29 Mayıs Pazartesi 2023
Ana SayfaGündemAK Partili eski ABB Başkanı Tuna'dan Melih Gökçek'e olay sözler: Onu Allah'a...

AK Partili eski ABB Başkanı Tuna’dan Melih Gökçek’e olay sözler: Onu Allah’a havale ediyorum

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Tuna, Redaktör Haber Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Gökdemir, Kanal5 Ankara Temsilcisi Aydın Tufan ve Medya Ankara Genel Yayın Yönetmeni Bayram Polat’ın yaptığı Ankara Meydanı programına telefonla bağlandı. Tuna, Ankapark konusuna ilişkin soruları cevapladı.

“Siyaseti bıraktı” iddialarıyla ilgili konuşan Tuna “Siyasetin bir kapısı vardır. Çıkış yoktur. Önümüzde seçimler var. Cumhurbaşkanımıza destek olmak için sahada olacağız. Mart ayında Ankara Üniversitesinde ki kamu görevimden istifa edeceğim” dedi. Tuna, “Milletvekili adaylığı için mi istifa edeceksiniz?” sorusuna ise “AK partiye destek vermek için istifa edeceğim. AK Parti’nin görev vermesi halinde her türlü göreve hazırım” diye cevap verdi.

AK Partili eski ABB Başkanı Tuna'dan Melih Gökçek'i olay sözler: Yaşı hayli ilerledi, Allah'a havale ediyorumEski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Tuna

Ankapark’la ilgili bir soruya da yanıt veren “Bu konuda çok konuşmak istemiyorum, Melih Gökçek bazı şeyleri hatırlamıyor veya yanlış hatırlıyor yaşı hayli ilerledi, Allah ömür versin” dedi.

“Sayın Mansur Yavaş gazetecilere Ankapark’ı gezdirdi, yıkık ve harabe bir hali vardı. Siz nasıl devraldınız, siz nasıl devrettiniz? AK Parti teşkilatlarının üzerine en çok Ankapark üzerinden geliniyor. Siz hem Tayyip Erdoğan’a destek olmak için istifa edeceğim diyorsunuz hem de Ankapark gibi bir konuda konuşmuyorsunuz?” sorusuna da cevap veren Tuna, şunları söyledi:

“Açılışının Cumhurbaşkanımızın iştirakiyle gerçekleştirdik, benden önce 10 yıllığına tahsisliydi, ticaret yapılacak durumda değildi, bizim zamanımızda 29 yıllığına çıkartıldı. Melih beyle ilgili konuşmak istemiyorum. Ben Melih Gökçek’i Allah’a havale ediyorum. Bu konuyla ilgili Melih gökçek bazı şeyleri yanlış hatırlıyor. Açılışını Cumhurbaşkanımız yaptı, faaliyetine işletmeci başladı, benden sonraki süreçte hukuki olarak ne oldu bitti bilmiyorum. Kamuoyunun önünde gerçekleşiyor. kiracı tahliye etmedi, tahliye süreci yargıya taşındı, kiracımı haklı değil mi, yargı kiracıyı tahliye kararı vermiş, olabilir. kiracı niye tahliye etmedi bilmiyorum. Büyükşehir kirasını alamadığı için tahliyesini istemiş ben bilmiyorum.”

AK Partili eski ABB Başkanı Tuna'dan Melih Gökçek'i olay sözler: Onu Allah'a havale ediyorumEski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek

Kaynak: Medya Ankara

Murathan Aslan

Melih Gökçek Politika Güncel Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler