29 Mayıs Pazartesi 2023
Ana SayfaGündemCumhurbaşkanı Erdoğan yine mikrofonu eline aldı! Bu sefer "Asmam Çardaktan" türküsünü söyledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan yine mikrofonu eline aldı! Bu sefer “Asmam Çardaktan” türküsünü söyledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Denizli ziyaretinde, 2500 kadın çalışanıyla Türkiye’nin en çok kadın işçisinin istihdam edildiği Deniz Tekstil Fabrikası’nda kadın işçilerle bir araya geldi. Buradaki konuşmasına kendisini dinleyenleri selamlayarak başlayan Erdoğan, Türkiye’nin en çok kadın işçi çalıştıran fabrikasında üreten, emek veren, değer ortaya koyan kadınlarla bir araya gelmekten büyük memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Programda renkli görüntüler de ortaya çıktı. Erdoğan programın sonunda söylenen “Asmam Çardaktan” türküsünün “Asmam yıkıldı, suyu sıkıldı, bugün çil horozu görmedim, Canım sıkıldı amanin canım sıkıldı” sözlerine eşlik etti.Erdoğan, geçtiğimiz hafta da “Duyanlara Duymayanlara” parçasını söyleyerek gündem olmuştu.

Öte yandan Erdoğan programda, “Bir dönem kadınlarımızın kimi zaman kıyafetini, kimi zaman çocuğunu bahane ederek bırakın yönetim organlarına okullara, fabrikalara sokmamaya çalışan faşist bir zihniyetle mücadele ettik. Üstelik bu ilkelliklerini çağdaşlık kılıfı altında satmaya çalışıyorlardı. Verdiğimiz büyük mücadele neticesinde tüm bu engelleri, ön yargıları ve yanlış kabulleri birer birer geride bıraktık. Ülkemizi kadına şiddet ayıbından kurtarmaya çalışırken, aynı zamanda eğitimden istihdama her alanda kadınlarımıza her alanda pozitif ayrımcılık uygulama politikalarını da hayata geçirdik. Yaygınlaştırdığımız okul öncesi eğitim ve bakım kuruluşlarıyla, çalışan çocuklu kadınlarımıza destek olduk.

TBMM’de en yüksek Kadın temsil oranına ulaştığımız, eğitimden bankacılığa pek çok sektörde kadın istihdamının erkekleri geride bıraktığı bir döneme ulaştık. Kadınlarımıza olan güvenimizin en önemli tezahürü, Türkiye’de kadın kolları teşkilatlanmasına resmen ve fiilen bünyesinde yer veren ilk Parti ve bunu gerçekleştiren ilk Genel Başkan olmamızdır. AK Parti, bugün itibariyle 5 milyon 560 bin kadın üyesi olan bir partidir. Diğer partileri şöyle üst üste koyun, bunların bizim kadın üyemiz kadar bile üyeleri yok. Geçmişte sadece belli faaliyetlerin aracısı olarak görülen kadın kolları teşkilatlanmasını, biz partimizin üç ana saç ayağından birisi haline getirdik. Kadınları siyasetin nesnesi olmaktan çıkardık, öznesi haline getirdik. Hamdolsun kadınlarımız da bize sahip çıktı, bizim hep yanımızda oldular. Bizimle mücadeleye girecek olan 2 defa düşünmesi lazım. Kadının gücünün ve fendinin galip gelemeyeceği mücadele yoktur.” açıklamalarında bulundu.

Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Denizli Güncel Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler