8 Haziran Perşembe 2023
Ana SayfaGündemEşine acı çektirmek için 7 yaşındaki kızını öldüren baba tutuklandı

Eşine acı çektirmek için 7 yaşındaki kızını öldüren baba tutuklandı

Beşevler Mahallesi’nde dün kömürlükte 2. sınıf öğrencisi Adara’nın cesedinin bulunmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan çocuğun babası Ömer Faruk Arslan’ın emniyetteki işlemleri tamamlandı. Zanlı, sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

Polisin şüpheli olarak aradığı babası Ömer Faruk Arslan, dün Diyarbakır’da, İstanbul’a hareket halindeki otobüste yakalanıp gözaltına alındı. Eşi M.A.’nın yaklaşık 4 ay önce akrabası da olan Ömer Faruk Arslan’a boşanma davası açtığı ve Batman’a ailesinin yanına geldiği belirlendi. Kente gelen Ömer Faruk Arslan’ın, eşinin yakınlarıyla kavga ettiği tespit edildi. Bu olayın ardından İstanbul’a giden Arslan’ın yaklaşık 2 hafta önce tekrar Batman’a gelip ablasının yanında kalmaya başladığı, kızını görmek istediğini ve yakınlarından aracı olmalarını istediği saptandı. Akrabaları aracılığıyla Adara’nın pazar günü babasına teslim edildiği belirlendi.

Emniyetteki sorgusunda Ömer Faruk Arslan, pazar günü kızıyla gezdikten sonra saat 23.00 sıralarında ablasının evinin yanındaki kömürlüğe götürdüğünü, burada boşanma aşamasındaki eşi M.A.’ya acı çektirmek için kızını boğarak öldürdüğünü itiraf etti.

Arslan’ın yüzündeki çiziklerin de Adara’nın kendisine direnirken oluştuğu saptandı. Ömer Faruk Arslan’ın 29 Ocak günü otobüs firmasını arayıp, bir gün sonra saat 12.00’de İstanbul’a gidecek otobüs için rezervasyon yaptırdığı ortaya çıktı.

Kaynak: AA / Güncel

Batman 3. Sayfa Güncel Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler