29 Mart Çarşamba 2023
Ana SayfaGündemGörüntü İstanbul'dan! Gece yarısı bastıran kar megakenti bembeyaz yaptı

Görüntü İstanbul’dan! Gece yarısı bastıran kar megakenti bembeyaz yaptı

İstanbul‘da gecenin ilerleyen saatlerinde kar yağışı etkili olmaya başladı. Kentin bazı ilçelerinde lapa lapa kar yağarken, yol kenarları ve park halindeki araçlar beyaza büründü.

Özellikle Arnavutköy, Beylikdüzü, Bağcılar, Büyükçekmece, Sultangazi, Çekmeköy ve Beykoz ilçelerinde görülen kar yağışı ile birlikte belediye ekipleri de tedbirlerini artırdı. Kar yağışı kentin birçok ilçesinde etkili oldu.

İstanbul'da kar yağışı başladı-1

Büyük sevinç yaşayan vatandaşlar kar yağışını cep telefonu kameralarıyla görüntüledi. Kar yağışı, çocukları da sokağa çıkardı. Çocuklar yağan ilk karla oynamaya başladı.

İstanbul'da kar yağışı başladı-1

Bazı vatandaşlar ise otomobilin üzerini kaplayan kara “Beylikdüzü” kelimesiyle birlikte karın düştüğü bugünün tarihini yazdı.

İstanbul'da kar yağışı başladı-1

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün verilerine göre 1 Şubat gecesi ve sabah saatlerinde Karadeniz üzerinden parça parça yağış kütlelerinin Beykoz, Sarıyer, Ümraniye, Çekmeköy, Arnavutköy başta olmak üzere birçok ilçede karla karışık yağmur ve kar bırakması tahmin ediliyor. Kar yağışının öğle saatlerine kadar yer yer devam etmesi bekleniyor.

İstanbul'da kar yağışı başladı-1

Öte yandan Meteoroloji 48 kent için yeniden uyarıda bulundu. İşte gün içinde yağış beklenen 48 il; Edirne, Düzce, Bartın, Balıkesir, Bursa, Kırklareli, Bilecik, Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Bolu, Eskişehir, Ankara, Karabük, Çankırı, Kırıkkale, Çorum, Kastamonu, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Niğde, Konya, Kayseri, Sivas, Tokat, Amasya, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Karaman, Malatya, Adıyaman, Gaziantep, Mardin, Şırnak, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Erzurum, Muş, Kars, Iğdır, Ağrı, Van, Hakkari, Bitlis, Yozgat.

İstanbul Güncel Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler