29 Mayıs Pazartesi 2023
Ana SayfaGündemDavutoğlu, Sinan Ateş suikastı üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldı: Hani dünya lideriydin?

Davutoğlu, Sinan Ateş suikastı üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldı: Hani dünya lideriydin?

30 Aralık 2022 Cuma günü Ankara‘nın göbeğinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş‘in ölümü kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.

Muhalefetin Sinan Ateş cinayetini gündemde tutma çabalarına rağmen, MHP ve Ülkü Ocakları Ateş’in adını anmaktan imtina ederken, açıklamalarında da üstü kapalı ifadeler kullanmaya devam ediyor.

Konuya ilişkin art arda açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Sinan Ateş cinayeti üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan bir paylaşım yaptı. Twitter hesabından Erdoğan’a seslendiği bir konuşmanın görüntülerini paylaşan Davutoğlu, paylaşımına not olarak ise “Bırak dünyayı sen önce Ankara sokaklarının lideri ol” ifadelerini düştü.

Davutoğlu’nun tweet attığı videoda ise şu ifadeler yer aldı; “Sayın Erdoğan neden susuyorsun. Ankara’da başkentin göbeğinde bir yiğit genç kayboldu niye hesap sormuyorsun? Hani dünya lideriydin? Sen Ankara’nın bile lideri değilsin, Ankara’nın sokaklarının lideri ol sayın Erdoğan.”

Davutoğlu, Sinan Ateş suikastı üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldı: Hani dünya lideriydin?

Ahmet Davutoğlu Gelecek Partisi Sinan Ateş Ankara Politika Güncel Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler