29 Mart Çarşamba 2023
Ana SayfaGündemEski eşinin yayımladığı telefon kaydıyla gündeme gelmişti! Aykut Erdoğdu, 7 ay sonra...

Eski eşinin yayımladığı telefon kaydıyla gündeme gelmişti! Aykut Erdoğdu, 7 ay sonra sessiz sedasız yeniden CHP’li oldu

İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu‘nun eski eşinin sosyal medyada paylaştığı ses kaydı, 7 ay önce siyasetin gündemine oturdu. Ses kayıtlarında, Aykut Erdoğdu‘nun, evlendiği CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyesi Tuba Torun‘un parti meclisine girebilmesi için Kemal Kılıçdaroğlu’yla defalarca kez telefon görüşmesi gerçekleştirdiği duyuluyordu.

Tepkilerin ardından Aykut Erdoğdu ve Tuba Torun CHP’den istifa ederken, dikkat geçen bir gelişme yaşandı. Aykut Erdoğdu, 7 ay sonra sessiz sedasız CHP’ye döndü. Merkez Yönetim Kurulu kararıyla birlikte yeniden CHP’li olan Erdoğdu, milletvekillerinin bulunduğu WhatsApp grubuna katıldı.

Erdoğdu’nun Meclis’in internet sitesindeki profiline de CHP logosu eklendi. Erdoğdu’nun partiye dönmesiyle CHP’nin Meclis’teki sandalye sayısı 135’e yükselmiş oldu.

Aykut Erdoğdu, 7 ay sonra sessiz sedasız yeniden CHP'li oldu

Özge Erdoğdu, 25 Nisan 2022’de ayrıldığı Aykut Erdoğdu’yla yaptığı telefon görüşmelerinin kaydını haziran ayında Twitter’da paylaşmıştı. Paylaşımda, “Bu kaydı 3,5 ay önce aldım. Eski eşim Aykut Erdoğdu’nun Tuba Torun la ilişkisini öğrendikten hemen sonra… Aykut Erdoğdu beni Tuba ile ilişkisi olmadığına ikna etmeye çalışırken, ’50 kişi ile yatmış’ dedi. Daha sonra 50 kişi ile yattı dediği Tuba Torun ile evlendi!” ifadeleri yer almıştı.

Aykut Erdoğdu, 7 ay sonra sessiz sedasız yeniden CHP'li oldu

Erdoğdu, yardımcı olduğunu vurguladığı Tuba Torun’un CHP Parti Meclisi’ne girmesi için beş kez Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu aradığını iddia etmişti. Erdoğdu, kurultay boyunca kendisi için oy topladığını vurguladığı Tuba Torun’un Parti Meclisi’ne girmesi için kendi adını listeye koymadığını anlatmıştı.

Aykut Erdoğdu Tuba Torun Politika Güncel Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler