29 Mayıs Pazartesi 2023
Ana SayfaGündemKocaeli'de yıllarca dolandırıcılık yapan üniversite öğrencisinden akılalmaz savunma: Mağdurun zararını karşılamayacağım, pişman...

Kocaeli’de yıllarca dolandırıcılık yapan üniversite öğrencisinden akılalmaz savunma: Mağdurun zararını karşılamayacağım, pişman değilim

Kocaeli‘de Instagram uygulamasından sahte hesap açan Barış G., elektronik ürün ilanları vermeye başladı. “Gumrukteknoshop” ismini verdiği sayfada lüks bir telefonu 3 bin 250 TL’ye gören Furkan G., sayfa ile iletişime geçti ve belirtilen banka hesabına 3 bin 250 TL gönderdi. Telefonun kendisine teslim edilmemesi üzerine dolandırıldığını anlayan Furkan G. şikayetçi oldu. Şikayet üzerine gözaltına alınan Barış G., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Sanığın Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi. Salonda mağdur Furkan K. hazır bulunurken, tutuklu sanık Barış G. ise SEGBİS ile duruşmaya katıldı. Başka suçlardan da hakkında dava açıldığı öğrenilen tutuklu sanık Barış G., “Üniversite öğrencisiyim. Gumrukteknoshop isimli Instagram hesabını kullanarak dolandırıcılık yaptığımı kabul ediyorum. Ancak buna benzer açılan sayfalar bana ait değildir. 2 buçuk yıl boyunca hayatımı bu şekilde idame ettirdim. Mağdurun zararını karşılamayacağım. Bu olayların en büyük mağdurlarına biri benim, pişman değilim. Milyar dolarlar kazanmadım, sadece hayatımı idame edebileceğim kadar para kazandım. Gençliğimin ve cahilliğim neticesinde bu olaylar yaşandı. Bunun neticesinde çok büyük cezalar aldım, bu açıdan da bakıldığında pişmanlığım yoktur. Başka suçlardan da hüküm giydiğim için 56 yaşında cezaevinden çıkacağım” dedi.

Sanıktan şikayetçi olan Furkan K., “Instagram sayfası üzerinden lüks bir telefonun 3 bin 250 TL’ye satıldığı ilanını gördüm. Sayfa ile iletişim geçerek telefonu almak istediğimi söyledim. Parayı gönderdim ancak telefonu alamadım, zararım karşılanmadı” diye konuştu.

Cumhuriyet Savcısı Aydın Can, mahkemeye sunduğu mütalaasında, sanığın dolandırıcılık suçundan cezalandırılmasını talep etti. Heyetle görüşmesinin ardından kararını açıklayan Mahkeme, sanığa 4 yıl hapis ve 6 bin 500 TL para cezası verdi.

Kocaeli 3. Sayfa Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler