6 Haziran Salı 2023
Ana SayfaGündemÖzdağ için kullandığı ifade ile tepki çeken Gültekin Uysal, özür diledi

Özdağ için kullandığı ifade ile tepki çeken Gültekin Uysal, özür diledi

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Millet İttifakı’nın açıkladığı ortak mutabakat metnini eleştirip dikkat çeken açıklamalarda bulunmuş ve “Altılı Masa’nın kurmaylarına soruyorum. Sizi, ‘tarikat ve cemaatleri devletten çıkaracağız’ demekten alıkoyan şey nedir? Said-i Nursi denen adamın müridi olan ortağınız Demokrat Parti Başkanı mı? Türkçe olimpiyatlarında boy gösterip cemaatlerin devlete sızmasına göz yuman diğer ortaklarınız Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu mu?” ifadelerini kullanmıştı.

UYSAL’IN YANITI TEPKİ ÇEKTİ

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın bu sözlere yanıtı ise bomba etkisi yarattı. Uysal, “Ümit Özdağ denen şeref yoksunu; çocukluğunda tecavüze uğramış çocuk psikolojisi ile bir ömür boyu alnından, aklından ve ruhundan istesen de silemeyeceğin ‘bir darbecinin çocuğu olma’ travması ve instiyakla zaman zaman Demokrat Parti ve şahsıma iftiralar atıyorsun. Şimdi sana anladığın dille cevap veriyorum; Şerefli insanlar iftira atmaz! Yoklukla malul iftiranı sana yedireceğim!” dedi.

Özdağ için kullandığı ifade ile tepki çeken Gültekin Uysal, özür diledi

ÖZÜR DİLEDİ

Uysal paylaşımını silse de kullandığı ifadeler sosyal medyada büyük tepki çekti. Özdağ da söz konusu tweet’i paylaşıp “Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın yazıp sildiği twit. Seviye tespiti açısından burada kalsın: ya yazmayacaksın ya silmeyeceksin” dedi.

Uysal ise bir özür mesajı yayınlayarak, “Hakaret, tahrik ve iftirayı meslek edinmiş, neye ve kime hizmet ettiği malum @umitozdag tarafından zaman zaman Demokrat Parti ve şahsıma kasıtlı saldırılarına karşı kastımı aşan çok yanlış bir örnek üzerinden cevap verdiğimden kamuoyuna üzgün olduğumu ve özrümü beyan ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Özdağ için kullandığı ifade ile tepki çeken Gültekin Uysal, özür diledi

Gözde Nur Bayar

Gültekin Uysal Demokrat Parti Zafer Partisi Ümit Özdağ Politika Güncel Haberler

Bener Haberler
- Reklam -

Popüler Haberler