Dr. Furkan Certel’den Sağlık Turizminde Dev Atılım

Sağlık turizminin Türkiye’ye sağladığı faydalar saymakla bitmez. Sağlık turizmi de aslında turizmin bir kolu. İnsanlara bu alanda hizmet vererek hem ülkemize döviz kazandırıyoruz hem de ülkemizin adını uluslararası arenada daha iyi bir şekilde duyuyoruz. Buraya gelen hastalarımız Türk insanının içtenliğini, sıcakkanlılığını çok seviyorlar. Kendilerini artık bizim ailemizden biri gibi hissediyorlar ve ülkelerine gittikleri zaman da çevrelerine olumlu yönde görüş bildiriyorlar. Türk hekiminin dünyadaki başarısı ise hepimiz tarafından bilinen bir gerçek. Bunu dünyanın diğer ülkeleri de yıllar geçtikçe görüp kabul etmişlerdir. Her geçen ay ve gün daha çok insan hem sağlığına kavuşmak ve iyileşmek hem de güzelleşmek için ülkemize ziyarette bulunuyor. Sağlık turizmi mevsim turizminden çok daha faydalı ve değerli. Yılın 12 ayı çalışabilen bir alan ve bırakılan döviz miktarı, ülkemize tatil yapmaya gelen bir turiste göre çok daha fazla. Ayrıca diğer sektörler de sağlık turizminden yan kollar olarak faydalanabiliyor.

Türkiye sağlık turizmi alanında dünyada en hızlı büyüyen ilk 3 ülke arasında ve toplam sağlık hizmetleri ihracatında ilk 10 içinde. Estetik cerrahi alanında (ülke sınırlarını aşan hastanın tedavi edilmesi) Türkiye ilk 5 içinde. Son yayınlanan TÜİK verilerine göre 2021 yılı ihracatımızın 1,047 milyar dolar, gelen hasta sayısının ise 641 bin olarak gerçekleştiğini söyleyen Dr. Furkan Certel, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bu önemli sektörde sadece doktorun iyi ameliyat yapması sağlık turizmi açısından yeterli değil. Hastalarımızın sorunsuz bir süreç geçirmeleri için ve bu deneyimden tam tatmin olmaları için bu işin tüm unsurlarıyla birlikte mükemmel bir şekilde organize edilmesi gerekiyor. Bu unsurlar hastanın tedavi planlamasında henüz ülkesindeyken bilgilendirilmesi ile başlıyor. Ameliyat sonrası hastaya verilen bakım hizmeti, hastanın transferleri, ağırlanması, konaklama hizmetinin sunulması gibi unsurlar da dahil olmak üzere en yüksek kaliteli hizmeti verebilmek için kendi firmamızı kurarak bu hassasiyetle öncü olmayı hedefledik.”

“İlandır”

Ayrıca Kontrol Edin

Yazın cildiniz güneş gibi parlasın

Yazla birlikte sıcak havalar cilt sağlığını da etkiliyor. Deniz, kum, güneş derken cildimizi korumayı ihmal …

Haftalık koronavirüs tablosu açıklandı

Haftalık koronavirüs tablosu “covid19.saglik.gov.tr” sitesinden açıklandı. Buna göre, 13-19 Haziran’da 10 bin 954 olan haftalık …