Kayserispor Berna Gözbaşı, SABAH Spor’a konuştu! “Dünyayı uyutuyorum, kendim uyuyamıyorum”

ÖLDÜK, ÖLDÜK AMA HEP DİRİLDİK

– Kızınız, işiniz ve Kayserispor için hedef ve hayalleriniz nedir?
Kızımı başarılı bir iş insanı olarak görmek istiyorum. Daha fazla kadına rol model olabilmek ve ihracatımı daha da artırmak, yeni ürünler geliştirmek, yabancı yatırımcılarla çalışmak hedefim. Kayserisporumuzu 3 yıldır ligde tutmayı başardım. En büyük hedefim; Avrupa’da başarılı ve kurumsal altyapısı çok daha güçlü bir takım oluşturmak.

– Başkanlıktaki 3 yılınız için yorumunuz?
Öldük öldük dirildik ama sonuçta hep dirildik. Amatöre gidecek çok kötü bir yapı vardı. Gerçek anlamda elimi taşın altına koydum, yapılması gerekenin çok üzerinde çalışmalar yaptım. Çok daha üst sıralarda olabilirdik ama olmadı, gelecek seneye inşallah. Ama tüm kamuoyu şunu gördü ki futbol dünyası gibi erkek egemen bir dünyada bir kadın başarılı şeyler yapıyor.

– Sezon başında ‘Trabzonspor’ şampiyon olur demiştiniz, bildiniz? Henüz bitime 2 hafta var ama sezonu nasıl değerlendirirsiniz?
Üç büyükler istedikleri performansa ulaşamayınca medya ve kamuoyu ayağında biraz sönük kaldı. Ama Anadolu takımlarının başarısı, her takımın her takıma kök söktürdüğü bir lig oldu. Trabzonspor’un geçen sezondan gelen oturmuş kadrosu bu sonucu gösteriyordu ama doğrusu bu kadar da arayı açacağını tahmin etmedim.

Ayrıca Kontrol Edin

Başkentte gol sesi çıkmadı! Ankaragücü 0-0 Konyaspor

Spor Toto Süper Lig’in ilk haftasında MKE Ankaragücü, sahasında konuk ettiği Konyaspor ile 0-0 berabere …

Son dakika Galatasaray haberleri: Galatasaray, Dries Mertens’i KAP’a bildirdi! İşte maliyeti…

Kariyerine ülkesinin köklü kulüplerinden Anderlecht’te başlayan Mertens, altyapıda KAA Gent’e transfer oldu. Farklı takımlarda kiralık …