Dolandırıcı ortağı “Şaka Dolarları” yakalattı…

Soruşturma; İstanbul’un Fatih İlçesi’ne bağlı olan Kemal Paşa Mahallesi’nde “Lojistik – Para Transferi” sektöründe faaliyet yürütülen bir iş yerinin sahibi olan Irak uyruklu Majid Mukdad Al Naji’nin (43), 11 Mayıs Çarşamba günü İstanbul Emniyeti’ne başvurmasıyla açıldı. Mağdur Majid Mukdad Al Naji, Dubai’den adına gönderilen 999 bin 550 dolar (15.5 milyon lira) dövizi çekmeleri için Irak uyruklu ortağı Fıras Hameed Kareem (38) ve yine Irak uyruklu çalışanları Abdullah Nabeel Mohammed (27) ile Murad Abdullah Mohamedali’yi (27) saat 12.30 sıralarında Beyazıt’a bağlı Kapalıçarşı’da bulunan bir döviz bürosuna dövizleri teslim almak üzere gönderdiğini ifade etti. Majid Mukdad Al Naji şikayetinde; ortağı ve iki çalışanının siyah renkli bir sırt çantasıyla kendisine bir milyon 125 bin 500 dolar getirdiklerini fakat paraların tamamının üzerinde “Geçersizdir” ibaresinin bulunduğunu söyledi.

EMİNÖNÜ’NDEN ŞAKA DOLARLARI SATIN ALDILAR

Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro Amirliği Polisleri; olayla ilgili geniş kapsamlı inceleme başlattı. Açılan “Gasp ve Dolandırıcılık” soruşturması kapsamında çok sayıda iş yerinin güvenlik kamera görüntüsü, Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği Polisleri tarafından toplandı ve titizlikle incelendi.

Majid Mukdad Al Naji’nin ortağı ile iki çalışanının, Beyazıt’a bağlı Kapalıçarşı’da bulunan döviz bürosundan dövizleri teslim aldıktan sonra iş yeri istikametinde yaya olarak yürüdükleri; arkalarında para dolu çantanın birebir aynısını taşıyan başka bir kişinin daha olduğu belirlendi. Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü Polisleri’nin tespitlerine göre; mağdur Majid Mukdad Al Naji’nin ortağı ve iki çalışanı, içerisinde bir milyon 125 bin 500 doların olduğu çanta ile içerisine Eminönü’nden “Sahte” düşüncesiyle satın aldıkları şaka dolarlarını yerleştirdikleri çantayı yolda değiştirdi.

999 BİN 550 DOLAR EVLERİNDE ELE GEÇİRİLDİ

Mağdur Majid Mukdad Al Naji’nin ortağı Fıras Hameed Kareem, çalışanı Abdullah Nabeel Mohammed ve gerçek dövizleri aldığı tespit edilen Irak uyruklu diğer çalışanı Murad Abdullah Mohamedali, aynı gün Bayrampaşa İlçesi’ne bağlı Kocatepe Mahallesi’ndeki ikamet adreslerinde Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği Polisleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Söz konusu adreste yapılan aramalarda; mağdur Majid Mukdad Al Naji’ye ait 999 bin 550 dolar ele geçirilerek muhafaza altına alındı ve sahibine teslim edildi. İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki yasal işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen üç suç ortağı “Gasp ve Dolandırıcılık” suçundan tutuklanarak cezaevine yerleştirildi.

Ayrıca Kontrol Edin

Minibüs, köprünün korkuluğuna çarpıp devrildi: 8 yaralı

Kaza, öğle saatlerinde Fatsa- Kumru kara yolu Ayazlı Mahallesi’nde meydana geldi. Fatsa ilçesine giden İslam …

BİM aktüel kataloğu kahvaltılık ürünlerle dolu! 16 Ağustos 2022 Yeni haftanın BİM aktüel ürünler kataloğu dev indirimle geliyor!

BİM aktüel ürünleri Salı ve Cuma günleri milyonların gündeminde yer alıyor. Uygun fiyatta ürünlerden yararlanmak …