İki yıl aradan sonra umre turları yeniden başladı

Tur şirketi sahibi Muhammed Ali Çatar, salgın nedeniyle 2020 yılının şubat ayından beri umre ziyaretlerinin yapılamadığını belirterek, iki yıl 3 ay aradan sonra ilk kafileyi yolcu ettiklerini söyledi. Grubun 16 gün Mekke, 4 gün de Medine’de olmak üzere 20 gün kutsal topraklarda kalacağını belirten Çatar “İki yılın ardından umre ziyareti için çok talep var. Sezonun kapanışına denk geldiği için talepleri eylül ayı sonuna yönlendiriyoruz. Ancak pasaportu olanları şimdi gönderebiliyoruz. Son kafilemiz 28 Mayıs’ta olacak” dedi.

ÇOK HEYECANLIYIZ

Eşi ile birlikte kutsal topraklara giden Zikri Ilgar “Kocaeli’nden geliyoruz. 20 günlük umre yapacağız. Rabbim bize nasip etti. Çok heyecanlıyız. Ramazan ayının ortalarında başvurmuştuk. Ramazan umresi diye planlamıştık ama o zaman nasip olmadı. Allah’ım gitmek isteyen herkese nasip etsin”diye konuştu. Eşi İsmail Şahin ile birlikte giden Günay Şahin ise “İlk kez gidiyorum. İki-üç yıldır bekliyorduk. Bu sene nasip oldu. Sevinçliyiz. Heyecanlıyız” dedi.

Ayrıca Kontrol Edin

AKARYAKITTA ÇİFTE İNDİRİM! LPG, motorin, mazot ve benzin ne kadar oldu? 3 Temmuz güncel benzin fiyatı listesi 2022

GÜNCEL MOTORİN – BENZİN FİYATLARI 2 TEMMUZ ANKARA BENZİN VE MOTORİN FİYATI Ankara’da benzin litre …

Memur zammı 2022 ne kadar olacak, kaç TL, ne zaman verilecek? En düşük ve en yüksek Memur maaş zammı son durum

TEMMUZ ZAMMI İÇİN PAROLA: VATANDAŞLAR ENFLASYONA EZDİRİLMEYECEK Ocak ayında ‘Vatandaşlar enflasyona ezdirilmeyecek’ parolasıyla hareket eden …