Cuma, Eylül 30, 2022

Önce tuş etti, sonra ‘evet’ dedi

Denizli’de her ikisi de judo antrenörü olan Talha Enes Arıoğlu (23) ile Ümran Şahbal’ın (23) önceki gün kıyılan nikah töreni renkli görüntülere sahne oldu. Gelin Ümran Şahbal, nikah öncesi ‘Evet’ demeden önce kendisi gibi siyah kuşak sahibi Talha Enes Arıoğlu’nu gösteri maçında yere serdi. Piste serilen minderde yapılan kısa süreli gösteri maçı sosyal medyada izlenme rekorları kırdı.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin nikah şahitliğini yaptığı düğünde, çift gelinlik ve damatlığının üzerine judo kıyafeti giydi. Nikahı kıyan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, çifte mutluluklar diledi. Düğüne çiftin yakınlarının yanı sıra Denizli Judo İl Temsilcisi Oğuz Çay ve sporcu arkadaşları da katıldı.

JUDOCU ÇİFT SABAH’A KONUŞTU
Denizli Büyükşehir Belediyespor Antrenörü Talha Enes Arıoğlu ve eşi Ümran Şahbal duygularını SABAH ile paylaştı. Gösteri maçında eşini yere seren gelin Ümran Şahbal, “Bizim ortak aşkımız judo. Nikahta yaptığımız gösteri maçının bu kadar ilgi göreceğini tahmin etmemiştik. Tanıdığımız kişiler çok güzel organizasyon olduğunu söyledi. Amacımız özellikle kız çocuklarını judoya teşvik etmekti. Bu anlamda hem dikkat çekici hem de judoyu teşvik edici güzel bir düğün organizasyonu oldu. Biz de çok mutlu olduk” dedi.

ÇOCUĞUMUZ DA JUDOCU OLSUN İSTİYORUZ
Küçüklükten beri böyle bir düğün organizasyonu hayali kurduğunu söyleyen Talha Enes Arıoğlu, “Bizde kadına el kalkmaz. Kadının toplumumuzda önemli bir yeri vardır. Eşim beni tek hamlede tuş etti. Damat olarak pes ettim ve sonra evlilik cüzdanını teslim ettim. Hep hayalimdi. Eşimle judo sayesinde 2013’te tanıştık. Üniversiteyi beraber okuduk. Beraber maçlara ve kamplara gittik. Hayatımızı da judo sayesinde birleştirdik.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Müdürü Murat İsmail Aydoğmuş ve Denizli Judo İl Temsilcisi Oğuz Çay ile birlikte nikahtan önce toplantıda bu organizasyonu konuştuk. Güzel fikir olduğunu söylediler. Bize destek verdiler. Düğünden 3-4 ay önce böyle bir planlama yapmıştık. İleride Allah nasip eder ve çocuğumuz olursa onun da sporcu olmasını istiyoruz. İnşallah çocuğumuz da judo ile ilgilenir” dedi. Genç çift balayı için Antalya’ya gitti.

Benzer Habeler

- Reklam -

Son Haberler